کد خبر:19127
پ
جنتی

انتخاب مجدد آیت‌الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری

عضو مجلس خبرگان رهبری ، از انتخاب مجدد آیت الله احمد جنتی به ریاست این مجلس خبر داد. به گزارش سروش، آیت الله سید علی اصغر دستغیب روز سه شنبه در گفت وگو با رسانه‌ها، با تشریح نتایج انتخابات هیات رییسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: در این انتخابات آیت الله احمد جنتی با […]

عضو مجلس خبرگان رهبری ، از انتخاب مجدد آیت الله احمد جنتی به ریاست این مجلس خبر داد.

به گزارش سروش، آیت الله سید علی اصغر دستغیب روز سه شنبه در گفت وگو با رسانه‌ها، با تشریح نتایج انتخابات هیات رییسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: در این انتخابات آیت الله احمد جنتی با ۶۶ رای باردیگر به عنوان رییس برای دو سال آینده برگزیده شد.

نایب رییس اول و دوم مجلس خبرگان رهبری

وی ادامه داد: آیت الله سید محمود هاشمی شاهروی نیز با ۷۲ رای به عنوان نایب رییس اول و آیت الله محمد علی موحدی کرمانی با ۷۰ رای به عنوان نایب رییس دوم انتخاب شدند.

وی افزود: در این انتخابات همچنین آیت الله سید احمد خاتمی با ۵۰ رای و آیت الله عباس کعبی با ۴۳ رای به عنوان دو منشی (کارپرداز) انتخاب شدند.

آیت الله احمد جنتی چهارم خرداد ۱۳۹۵ در اولین جلسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم نامزد ریاست این مجلس شد که با کسب ۵۱ رای توانست ریاست این مجلس را بر عهده بگیرد.

آیت الله موحدی کرمانی نیز با ۶۵ رای به عنوان نایب رییس اول و آیت الله شاهرودی نیز با ۶۳ رای به عنوان نایب رییس دوم مجلس خبرگان در دوره پنجم انتخاب شدند.
براساس رای نمایندگان مجلس خبرگان رهبری همچنین سید احمد خاتمی و قربانعلی دری نجف آبادی در آن تاریخ به عنوان منشیان هیات رییسه برای مدت دو سال انتخاب شدند.

سرلشگر جعفری، سخنران ادامه جلسه امروز مجلس خبرگان

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: پس از برگزاری این انتخابات در ادامه جلسه امروز هیات اندیشه ورز طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب وارد بحث می شود و در ادامه سرلشگر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران به عنوان مهمان ویژه با محور مسائل امنیتی سخنرانی می کند.

دستغیب در پایان گفت: امروز همچنین در جلسه عصر اعضای هیات اندیشه ورز انتخاب می شوند.

به گزارش سروش، چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز – سه شنبه – به ریاست آیت الله احمد جنتی آغاز به کار کرد.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =

کلید مقابل را فعال کنید