کد خبر:19451
پ
۱۶۰۴۶
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

توجه زمین خواران کشور به گیلان

استان گیلان با توجه به‌ موقعیت اقلیمی ای که دارد بیشتر مورد توجه زمین‌ خواران است.

استان گیلان با توجه به‌ موقعیت اقلیمی ای که دارد بیشتر مورد توجه زمین خواران است.

به گزارش سروش، «علی خاوری» مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: با توجه به‌ موقعیت اقلیمی گیلان، این استان بیشتر مورد توجه زمین خواران است و یگان حفاظت از اراضی ملی استان باید مبارزه با زمین‌خواران را بزرگ‌ترین وظیفه خود بدانند.

وی با اشاره به این‌که همه باید به قانون احترام بگذارند،افزود:از همه همکاران یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان انتظار داریم با همه متصرفین با دید یکسان برخورد شود.

در ادامه سرهنگ نظمی فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان گفت:جلوگیری از اخلال،تصرف، تجاوز،تخریب و دخالت در اراضی عمومی،تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان،متصرفان و متجاوزان از وظایف و اختیارات این یگان است که با جدیت و تمام توان در حال انجام است و این مسئله باید در جامعه نهادینه شود که اراضی چه در محدوه شهر چه خارج از شهر دارای مالکیت بوده و با هرگونه تصرف اراضی ملی برخورد قانونی می‌شود.

بیشترین رفع تصرفات اراضی ملی از حیث ارزش ریالی مربوط به شرق گیلان است

نظمی با اعلام این‌که در سال ۹۶ با اقدام به‌موقع تیم‌های گشت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مستقر در اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان بیش از ۵۵ هکتار از اراضی ملی به ارزش حدود ۲۲۳۰ میلیارد ریال از دست زمین خواران آزاد و به بیت‌المال بازگشت، اضافه کرد: بیشترین رفع تصرفات از حیث ارزش ریالی مربوط به شرق استان گیلان است.

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان با اشاره به این‌که در ایام تعطیلات نورزی گشت‌های یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان به صورت ۲۴ ساعته آماده‌باش هستند از همه مردم استان خواست به محض مشاهده و اطلاع از تصرفات غیرقانونی، تغییرکاربری‌های غیرمجاز و تعرضات به بیت المال، با شماره تلفن ۳۳۱۱۹۴۷۲ -۰۱۳( یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان گیلان)تماس حاصل کرده و اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید