کد خبر:21255
پ
photo_۲۰۱۸-۰۴-۰۹_۱۱-۰۶-۰۰
سخنگوی وزارت بهداشت:

سازمان‌های بیمه‌گر به وظایف خود عمل نمی‌کنند

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اگر کسی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی یا سلامت قرار گرفته، باید خدمات بهداشتی درمانی مناسب را دریافت کند، گفت مشکل ما با سازمان‌های بیمه‌گر است که منابع را تأمین نمی‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اگر کسی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی یا سلامت قرار گرفته، باید خدمات بهداشتی درمانی مناسب را دریافت کند، گفت مشکل ما با سازمان‌های بیمه‌گر است که منابع را تأمین نمی‌کنند.

 

به گزارش سروش از محل نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت، حریرچی در پاسخ به سوال خبرنگار این خبرگزاری مبنی بر اینکه، بیماران خاصی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و بودجه مشخصی به آنها اختصاص داده نشده، آیا امکان ندارد کیفیت خدمات‌ دهی به سایر بیماران را کاهش دهد، گفت:
ما وظیفه حکومتی و ملی داریم که اگر کسی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی یا سلامت قرار گرفته، خدمات بهداشتی درمانی را دریافت کند، اما ما مشکلمان با سازمان‌های بیمه‌گر است که منابع را تأمین نمی‌کنند.
حریرچی ادامه داد: سال گذشته  حدود پنج هزار میلیارد تومان اوراق برای بیمه تأمین اجتماعی در نظر گرفته شده که قسمتی از آن انجام و قسمت دیگر در حال انجام است و قرار است، قسمت عمده این پول در حوزه سلامت هزینه شود.

 

*** بیشتر داروهای بیماران خاص وارداتی هستند

 

وی با اشاره به اینکه طبق قانون، سازمان‌های بیمه‌گر ۲ تا سه ماه بعد از ارائه اسناد خدمات باید بدهی خود را بپردازند، افزود:
به بیماران خاص و صعب الاعلاج خدمات خوبی ارائه می‌شود و وظیفه ما این است، برای افرادی که جزو بیماران خاص محسوب می‌شوند خدمات را در راستای کاهش هزینه بیماران توسعه دهیم و وزارت بهداشت سطح کیفی خدمات را حفظ و به دیگر خدمات ضربه ای وارد نشود.

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد:
بیشتر داروهای بیماران خاص وارداتی هستند و وابستگی زیادی به ارز دارند، لذا باید دقت کرد تا منابع جدیدتری در اختیار ما قرار بگیرد.

وی گفت: در سال ۹۱ دلار به سه هزار تومان رسید که مجلس وقت در آن زمان اقدام هوشمندانه ای انجام داده و در یک ردیف مستقل و اعتباری جدید به میزان ۱۹۲۰ میلیارد تومان بابت ما به التفاوت ارز مالیاتی در اختیار ما قرار داد.
به گزارش خبرنگار سروش از محل نشست، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد:
وزارت بهداشت باید سطح کیفی خدمات را حفظ تا به دیگر خدمات ضربه‌ای وارد نشود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید