کد خبر:21385
پ
تلگرام

استفاده از پیام رسان بومی پس از فیلتر تلگرام در چین

مردم چین پس از فیلتر شدن تلگرام در سال ۲۰۱۵، به استفاده از نرم افزارهای پیام رسان بومی روی آوردند.

مردم چین پس از فیلتر شدن تلگرام در سال ۲۰۱۵، به استفاده از نرم افزارهای پیام رسان بومی روی آوردند.

به گزارش سروش، به نقل از کامپری تک و سمپی، چین از جمله کشورهایی است که دسترسی به تلگرام را بلوکه کرده است. پس از راه اندازی تلگرام در سال ۲۰۱۳ دسترسی به این برنامه تا سال ۲۰۱۵ در چین ممکن بود. اما پس از آن و به دنبال یک حمله گسترده از نوع distributed denial-of-service (DDoS) به سرورهای تلگرام در منطقه آسیا – اقیانوسیه دسترسی به این برنامه گپ در این کشور شرق آسیا ناممکن شد.

به دنبال بلوکه شدن تلگرام در چین برخی کاربران با استفاده از وی پی ان کماکان به تلگرام دسترسی داشته و دارند، اما بسیاری از کاربران هم ترجیح دادند به استفاده از نرم افزارهای پیام رسان بومی روی آورند.

چین محل تولید و عرضه ده‌ها نرم افزار گپ و پیام رسان موبایلی است که برخی از آنها محبوبیت فوق العاده ای در این کشور دارند. درصدر این نرم افزارهای پیام رسان می‌توان به ویچت اشاره کرد که تقریبا بر روی گوشی تمامی کاربران تلفن‌های همراه در چین نصب شده است.

 

*** ۸۰۰ میلیون نفر چینی کاربر وی چت هستند

 

بر اساس برآوردها نزدیک به ۸۰۰ میلیون نفر چینی کاربر وی چت هستند و این رقم روز به روز در حال افزایش است. شرکت تنسنت توسعه دهنده وی چت یکی از موفق ترین و خلاق ترین شرکت‌های فناوری در چین است که از پشتیبانی غول هایی مانند علی بابا هم برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری سروش، دومین پیام رسان موبایلی محبوب در چین کیو کیو یا QQ است که توسط شرکت تنسنت و قبل از عرضه وی چت عرضه شده بود. QQ هنوز هم محبوب ترین برنامه گپ اینترنتی نصب شده بر روی رایانه‌های رومیزی در چین است. این برنامه در مهاجرت به گوشی‌های هوشمند هم موفق عمل کرد و در مجموع حدود نیمی از کاربران تلفن همراه در چین از این برنامه برای گفتگو با دوستان و آشنایان استفاده می‌کنند.

نکته قابل تامل این است که دو برنامه موبایلی یادشده محبوب ترین و پرکاربردترین برنامه‌های تلفن همراه در چین هم محسوب می‌شود و موبایل بایدو(جستجوگر همراه)، Taobao( برنامه خرید موبایلی)، مرورگر UC، مرورگر QQ، برنامه مشاهده ویدئوی تنسنت، صفحه کلیدی موبایلی Sogou، نرم افزار امنیتی همراه ۳۶۰ موبایل سکیوریتی و پلاتفورم ویدئویی YouKuدیگر برنامه های موبایلی محبوب در این کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید