کد خبر:21616
پ
۱۵۸۳۲۰۴_۳۳۷

ادامه بارش‌ها و کاهش دما در مناطق شمالی کشور

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی، از ادامه بارش‌ها و کاهش ۱۰ درجه ای دما تا روز چهارشنبه خبر داد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی، از ادامه بارش‌ها و کاهش ۱۰ درجه ای دما تا روز چهارشنبه خبر داد.

 

به گزارش سروش، مسعود حقیقت دراین خصوص گفت: با توجه به شمالی شدن جریانات هوا، در نوار شمالی کشور ۶ تا ۱۰ درجه کاهش دما را طی روزهای آتی خواهیم داشت که این کاهش دما امروز صبح شروع شد و دامنه آن به تدریج به مناطق جنوبی البرز می‌رسد.
وی افزود: تا روز چهارشنبه هفته جاری، در بسیاری از مناطق کشور کاهش دما را داریم به جز مناطق جنوبی کشور مانند بوشهر و هرمزگان و در برخی از مناطق مرتفع البرز نیز دمای هوا به زیر صفر می‌رسد.

.

*** بیشتر بارش‌ها در استان‌های شمالی کشور است

.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: سامانه بارشی تا روزهای پایانی این هفته در کشور فعال است و امروز در برخی ساعات صبح و بعدازظهر به جز بخش‌های جنوبی کشور در بسیاری از استان‌های کشور بارش باران و تگرگ داریم.
وی افزود: بیشتر بارش‌ها در استان‌های شمالی کشور است و شدت آن امروز در آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، شمال لرستان، خراسان های رضوی و جنوبی، غرب سمنان، بخش های از شهرهای استان تهران، قم، سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان پیش بینی شده است.

حقیقت خاطرنشان کرد: همچنین امروز با توجه به این که جریانات روی سواحل شمالی می شود، شدت بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر خواهد بود.
کارشناس هواشناسی وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف کشور از فردا دوشنبه تا پایان هفته را نیز این گونه توصیف کرد: فردا سامانه بارشی همچنان در بخش های مختلف کشور به جز بخش‌هایی از شمال شرق فعال است و در برخی مناطق، بارش و احتمال آب گرفتگی معابر وجود دارد.

.

*** در تهران تا روز سه شنبه بارش خواهیم داشت

.

حقیقت گفت: بارش‌ها فردا در جنوب کردستان، ایلام، مرکزی، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و شمال اصفهان، خراسان جنوبی، لرستان، خراسان رضوی، بوشهر و برخی مناطق شمال شرق و شرق تهران نیز ادامه می‌یابد.
وی اظهار کرد: در سیستان و هرمزگان نیز بارش‌ها فردا به شکل پراکنده خواهد بود. همچنین امروز و فردا می‌توانیم در ارتفاعات البرز برف را شاهد باشیم و احتمال لغزندگی جاده‌ها در برخی مناطق کوهستانی وجود دارد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: سردترین مناطق کشور امروز صبح اردبیل با منفی سه و لاله زار با منفی دو درجه زیر صفر و دیروز گرمترین منطقه راسک با ۳۷ درجه بالای صفر بود.

به گزارش خبرگزاری سروش، مسعود حقیقت وضعیت دمای پایتخت را نیز این گونه توضیح داد: در تهران تا روز سه شنبه بارش خواهیم داشت؛ کمینه دمای پایتخت امروز به ۹ درجه بالای صفر رسید، بیشینه دمای دیروز ۲۱ درجه بود که امروز به ۱۷ درجه می‌رسد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید