کد خبر:21888
پ
Diet-660×330

۱۰ نکته برای لاغری و کاهش وزن

زمانی که صحبت از لاغری و رژیم به میان می آید تصور می کنید که باید ورزش سنگین و رژیم های سخت را آغاز کنید برای همین دلسرد می‌شوید در حالیکه این چنین نیست و می‌توانید با روش های موثر بسیار ساده به این هدف برسید.

زمانی که صحبت از لاغری و کاهش وزن به میان می‌آید تصور می‌کنید که باید ورزش سنگین و رژیم‌های سخت را آغاز کنید برای همین دلسرد می‌شوید در حالیکه این چنین نیست و می‌توانید با روش های موثر بسیار ساده به این هدف برسید.

 

به گزارش سروش، اگر شما هم تصمیم به داشتن یک رژیم غذایی مناسب گرفته اید و با این وجود ممکن است که نتیجه ایی نگرفته باشید و کمی نا امید شده باشید ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که در این مطلب از بخش تناسب اندام نمناک شما را با ۱۰ نکته مهم برای کاهش فوری وزن آشنا می‌کنیم.

کاهش سریع وزن

این ۱۰ نکته عبارتند از :

 

۱- صبحانه پر از پروتئین میل کنید چرا که اگر یک صبحانه پر از پروتئین میل نمایید بدن شما در طول روز احساس سیری خواهد داشت و بنابراین میزان مصرف کالری شما در طول روز کاهش خواهد یافت .
۲- از خوردن نوشیدنی های شیرین خودداری نمایید چرا که این نوشیدنی ها یکی از عوامل مهم در چاق شدن سریع شما می باشند و اجتناب از آنها می تواند به کاهش وزن فوری شما کمک کند .
۳- نیم ساعت قبل از خوردن غذا ، یک لیوان آب بنوشید چرا که یک مطالعه ایی که اخیرا توسط محققان صورت گرفت ، یافتند که با نوشیدن یک لیوان آب نیم ساعت قبل از صرف غذا می تواند در طی ۳ ماه باعث کاهش وزن شما شوند .

۴- از مواد غذایی که در لاغری موثر هستند ، بیشتر استفاده کنید مانند سبزیجات و…

۵- مطالعات نشان داده است که با خوردن فیبر محلول ، الیاف محلول ممکن است چربی هارا به خصوص در اطراف شکم کاهش دهند . مکمل فیبری مانند گلوکومنان نیز می توانند کمک کنند.
۶- نوشیدن چای یا قهوه . اگر شما یکی از طرفداران چای یا قهوه هستید و روزانه به میزان زیادی استفاده می کنید ، می توانید میزان استفاده خود را چند برابر کنید چرا که با نوشیدن این نوشیدنی ها میزان متابولیسم شما افزایش می یابد .
۷- از غذاهای کامل و بدون فراورده سازی استفاده کنید و به طوری که کاملا باید رژیم غذایی خود را بر پایه غذاهای کامل یا همان غذاهایی که بدون فراوری ساخته شده اند بگذارید .
۸- غذا را با سرعت کمتری بخورید چرا که خوردن آهسته و آرام غذا می تواند باعث هضم آسانتر غذا و سیری شود و شما هر چه سریعتر غذا بخورید زمان سیری شما کاهش می یابد .
۹- هر روز خودتان را وزن کنید و مطالعات نشان می دهند که افرادی که هروز خود را وزن می کنند سعی به سفت و سخت کردن رژیم غذایی خود می کنند و مواد غذایی کمتری را به بدن خود می رسانند .

۱۰- شب ها به اندازه بخوابید . خواب ضعیف و کم یکی از عوامل خطرناک برای افزایش وزن است و بنابراین مراقب میزان خواب خود در شب باشید .

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول