کد خبر:21928
پ
سوریه

دفع حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه

پدافند هوایی سوریه ۹ موشک شلیک شده به سوی پایگاه هوایی الشعیرات را در آسمان حمص پیگیری و منهدم کرد.

پدافند هوایی سوریه ۹ موشک شلیک شده به سوی پایگاه هوایی الشعیرات را در آسمان حمص پیگیری و منهدم کرد.

 

به گزارش سروش، ستاد تبلیغات جنگ سوریه به نقل از منابع نظامی این کشور تاکید کرد که پایگاه هوایی الشعیرات هدف شش موشک قرار گرفته که همه آنها منهدم شدند.
یک منبع نظامی سوری گفته است که پدافند هوایی ارتش سوریه سه فروند موشک را که به فرودگاه الضمیر در قلمون واقع در شرق دمشق شلیک شده بود ، رهگیری و منهدم کرد.
حمله موشکی به فرودگاه الضمیر در ریف دمشق پس از آن صورت گرفت که تروریست‌های مسلح برای خروج از این منطقه به نقطه نامعلومی، با دولت دمشق به توافق رسیدند.

 

*** حمله به منطقه «الکسوه» و حومه حلب صحت ندارد

 

برخی رسانه‌ها به نقل از منابع میدانی احتمال دادند که این موشک‌ها توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سمت پایگاه هوایی الشعیرات شلیک شده باشد.
گفته می‌شود ،جنگنده‌ها نیز توسط سامانه‌های پدافندی رهگیری شده‌اند.
از سوی دیگر شبکه خبری المیادین به نقل از مسئولان سوری گزارش داد: خبرهای مبنی بر حمله به منطقه «الکسوه» و حومه حلب صحت ندارد.
پنتاگون نیز بامداد سه شنبه اعلام کرد : امریکا هیچ دخالتی در حمله موشکی بامداد سه شنبه به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه نداشته است.
«اریک پاهون» سخنگوی پنتاگون در پاسخ به رویترز، در این رابطه گفت: آمریکا هم‌اکنون هیچ‌گونه فعالیت نظامی در آن منطقه (حمص) ندارد.

 

*** تمام موشک‌های شلیک شده متجاوزان در منطقه دنحه سرنگون شد

 

آمریکا بامداد شنبه (۲۵ فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه) دمشق و حمص سوریه را به بهانه انهدام سلاح شیمیایی، هدف حمله نظامی قرار داد که بر اساس گزارش رسانه رسمی سوریه، تمام موشک‌های شلیک شده متجاوزان در منطقه دنحه در ۲۴کیلومتری غرب حمص سرنگون شد.

به گزارش خبرگزاری سروش، ۱۱۰ موشک به خاک سوریه شلیک شد که سامانه‌های ضد هوایی این کشور با موشک‌های متجاوزان آمریکایی در دمشق و حمص مقابله کرد.
رسانه‌های غربی در هفته های گذشته مدعی استفاده از تسلیحات شیمیایی در شهر دومای غوطه شرقی دمشق شده بودند‌ و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه واهی و بدون ارائه مدرک، به سوریه حمله کردند.
ادعای استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی درحالی مطرح می‌شود که دولت دمشق، در پی توافق سال ۲۰۱۴، موافقت کرد که تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل دهد و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات سوریه ارائه نشده است. 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید