کد خبر:22274
پ
سیف

افتتاح رسمی سامانه نیما

رییس بانک مرکزی از افتتاح رسمی سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) از سوم اردیبهشت ماه با حضور معاون اول رییس جمهور خبر داد.

رییس بانک مرکزی از افتتاح رسمی سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (سامانه نیما) از سوم اردیبهشت ماه با حضور  معاون اول رییس جمهور خبر داد.

به گزارش سروش، سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) با هدف تسهیل تامین ارز، ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز و امکان ایجاد فضای رقابت صرافان برای تامین ارز متقاضیان کار از ۲۸ بهمن ماه پارسال فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرده است.
ولی الله سیف روز چهارشنبه پس از جلسه ستاد اقتصادی دولت درباره ساماندهی بازار ارز در جمع خبرنگاران افزود: از زمان راه اندازی آزمایشی این سامانه تاکنون نشست های زیادی در بانک مرکزی با گروه های ذی نفعانی که در سامانه جدید حضور دارند، برگزار کرده ایم تا این افراد مسایل و مشکلات خود برای ثبت سفارش را در مدلی که درحال اجراست، بیان کنند و ما نیز آن را لحاظ کنیم.

 

*** تمامی صادرکنندگان و واردکنندگان در روال طبیعی می‌توانند کار ثبت اطلاعات خود را انجام دهند

 

وی در ادامه به جلسات ستاد اقتصادی دولت برای اجرای سیاست ارز تک نرخی اشاره کرد و افزود: هفته ای دو یا سه جلسه درباره ساماندهی بازار ارز در ستاد اقتصادی دولت برگزار می‌شود که در جلسه امروز نیز با حضور معاون اول رییس جمهوری، مسایل و اقدام های کلان انجام شده، بررسی شد.
رییس بانک مرکزی تصریح کرد: اکنون می‌توان با قاطعیت گفت که تمامی صادرکنندگان و واردکنندگان در روال طبیعی می‌توانند کار ثبت اطلاعات خود را انجام دهند و مشکلی وجود ندارند.
وی اظهار داشت: روزهای آینده سامانه نیما که ورود اطلاعات در آن از قبل از نوروز آغاز شده بود، نهایی می‌شود و دو شنبه آینده بصورت کامل با دعوتی که از معاون اول رییس جمهوری انجام دادیم، بطور رسمی افتتاح می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: دیگر اطلاعاتی که لازم است، از امروز تا روز دوشنبه اعمال و در سامانه نیما وارد خواهد شد، ولی نکته مهم این است که وارد نکردن اطلاعات به سامانه به معنی ایراد در آن نیست و بصورت کامل انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سروش، دولت از ۲۱ فروردین ماه یکسان سازی نرخ ارز را با اعلام قیمت هر دلار ۴۲۰۰ تومان کلید زد و در روزهای گذشته ضمن تهیه و تصویب دستورالعمل‌های تامین ارز مورد نیاز هموطنان در دولت، شیوه های تخصیص ارز نیز از سوی بانک مرکزی اعلام شده است.
جلسات ستاد اقتصادی دولت به طور مرتب برای رصد اجرای این طرح و ساماندهی بازار ارز برگزار می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید