کد خبر:22435
پ
امیر رستگاری
رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع:

اولین موتور دیزلی تولید داخل رونمایی شد

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از رونمایی اولین موتور دیزلی ملی ساخته شده توسط صنایع داخلی در اوایل خرداد ماه امسال خبر داد.

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از رونمایی اولین موتور دیزلی ملی ساخته شده توسط صنایع داخلی در اوایل خرداد ماه امسال خبر داد.

به گزارش سروش، رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع به رونمایی از اولین موتور دیزلی ملی ساخته شده توسط صنایع داخلی در اوایل خرداد ماه امسال اشاره کرد و افزود:

در حوزه صنایع دریایی توانمندی‌های بسیاری وجود دارد که به خودکفا شدن در بخش‌های مختلف بسیار کمک می‌کند.

دریادار امیر رستگاری معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به وجود مجموعه‌های صنایع دریایی وزارت دفاع در ۱۰ استان کشور اشاره کرد و گفت:

در این مجموعه‌ها صنایعی همچون کاوشگر دریایی، یدک کش، قایق پرنده، شناورهای گردشگری و امداد و نجات و بسیاری از ادوات نظامی و غیرنظامی همچون موتور و کابل‌های دریایی و زیردریایی تولید می‌شود.

 

خرداد امسال زمان رونمایی از اولین موتور دیزلی ملی

 

وی به رونمایی از اولین موتور دیزلی ملی ساخته شده توسط صنایع داخلی در اوایل خرداد ماه امسال اشاره کرد و افزود:

در حوزه صنایع دریایی توانمندی‌های بسیاری وجود دارد که به خودکفا شدن در بخش‌های مختلف بسیار کمک می‌کند.

وی به ظرفیت‌های موجود در صنایع دریایی تمجیدی گیلان در تولید ناوشکن و موشک انداز اشاره و خاطر نشان کرد:

باتوجه به ظرفیت‌های بالایی که در استان گیلان وجود دارد می‌توان از شناورهای گردشگری و همچنین امداد و نجات که جزء تولیدات صنایع دریایی است، بهره‌مند شد.

 

ساخت انواع شناورهای تفریحی توسط متخصصان داخلی

 

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع به ساخت انواع شناورهای تفریحی توسط متخصصان داخلی نیز اشاره و بیان کرد: قیمت‌های ساخت این شناورها به صورت کاملا رقابتی با تولیدکنندگان خارجی است.

وی با اعلام آمادگی در ساخت صنایع مختلف مورد نیاز در استان گیلان در حوزه‌ دریایی گفت: ۹۲ درصد از نیروهای صنایع دریایی شهید تمجیدی گیلان از افراد توانمند این استان هستند که می‌توانند در این بخش گام‌های مؤثری بردارند.

دریادار رستگاری به وجود نگاه وسیع دکتر سالاری در حوزه‌ گردشگری و دریایی اشاره کرد و افزود: امیدواریم شاهد تحولات خوبی در این بخش باشیم.

 

نمایشگاه دائمی عرضه‌ تولیدات سازه‌های پیش ساخته

 

وی از اعلام آمادگی مجموعه‌ صنایع دریایی برای حضور در نمایشگاه دائمی عرضه‌ تولیدات سازه‌های پیش ساخته خبر داد و گفت:

به منظور پویایی هرچه بیشتر در مدل‌های شناورها با تعدادی از شرکت‌های اروپایی فعال در حوزه‌ گردشگری وارد مذاکره شدیم تا در این خصوص همکاری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان این نشست تندیس ناوشکن دماوند از سوی معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به استاندار گیلان اهدا شد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید