کد خبر:23775
پ
رهبر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

افزایش سطح آگاهی و بصیرت، اولویت اصلی متولیان امور فرهنگی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی را از اولویت‌های اصلی متولیان امور فرهنگی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی را از اولویت‌های اصلی متولیان امور فرهنگی عنوان کرد.

 

به گزارش سروش، فرهاد رهبر در جلسه شورای فرهنگی این دانشگاه گفت: متولیان امور فرهنگی در دانشگاه باید هوشیارانه عمل کنند و برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را باتوجه به اثربخشی مثبت آنها اجرا کنند.

وی به تفاوت های تهاجم نظامی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: در جنگ نظامی، دشمن اعلام و دشمنی می‌کند، اما در جنگ و شبیخون فرهنگی، دشمن دوستانه و نرم و بی سروصدا ورود می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، پدیده «نفوذ» را از خطرات جدی در دانشگاه‌ها توصیف کرد و افزود: دشمن از طریق تغییر باورها و نگرش‌ها در جوانان نفوذ می‌کند و اهداف خود را پیش می‌برد.

 

*** تولید نشریات تخصصی در زمینه‌های مختلف از ضرورت‌های بصیرت افزایی

 

رهبر افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی را از اولویت‌های اصلی متولیان امور فرهنگی دانست و گفت: این موضوع مطالبه اصلی مقام معظم رهبری است و دست اندرکاران امور فرهنگی دانشگاه آزاد نیز باید به شکل ویژه به آن بپردازند.

وی ادامه داد: توانمندسازی و ارتقا سطح بینش سیاسی و فرهنگی دانشجویان، استادان و کارمندان نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه «بسیج» نهاد مستقلی است که باید در راستای منویات مقام معظم رهبری و منافع ملی حرکت کند، خاطرنشان کرد: گرایش سیاسی برای نهادهای انقلابی سم است و «بسیج» نیز باید مستقل و بدون وابستگی به جریان‌های سیاسی عمل کند.

رهبر افزود: تولید نشریات تخصصی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز از ضرورت‌های بصیرت افزایی و توانمندسازی است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول