کد خبر:23560
پ
رهبر
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران همایش حکیم تهران:

ضرورت رواج فلسفه در حوزه‌ علمیه قم و تهران

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران همایش حکیم تهران بر ضرورت رواج فلسفه در حوزه‌ علمیه قم و تهران تاکید کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران همایش حکیم تهران بر ضرورت رواج فلسفه در حوزه‌ علمیه قم و تهران تاکید کردند.

 

به گزارش سروش، حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با ابراز خرسندی از رونق علوم عقلی در حوزه‌های علمیه پس از انقلاب اسلامی، نقادی و نوآوری را موجب ترویج و اعتلاء این شاخه از علوم برشمردند و افزودند:

از خصوصیات برجسته مرحوم آقاعلی زنوزی همین روحیه نقادی و بیان حرف نو در علوم عقلی است و این‌گونه بزرگداشت‌ها صرفاً بزرگداشت یک شخص نیست بلکه در واقع تکریم و ترویج یک جریان فکری و اندیشه‌ورزی است.

*** ضرورت رواج فلسفه و لزوم شناساندن شخصیت و آراء بزرگان فلسفه

ایشان با یاد کردن از برخی بزرگان فلسفه و تأکید بر لزوم شناساندن شخصیت و آراء آنان به جامعه علمی، اهمیت تدوین خلاصه‌ای قابل‌فهم از نظرات فلسفی و عمیق این بزرگان را یادآور شدند و گفتند:

دعوت جوانان به علوم عقلی و توجه حوزه‌های علمیه به علوم عقلی و بویژه فلسفه بسیار مهم است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند:

حذف فلسفه از حوزه علمیه قم موجب خواهد شد افرادی سطحی و کم‌عمق، متصدی تبیین و تدریس این علم شوند، بنابراین فلسفه باید در حوزه‌ علمیه قم و همچنین حوزه علمیه تهران که روزگاری مرکز فلسفه بوده است، رواج پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری سروش، حضرت آیت الله خامنه‌ای همچنین از مدرسان فلسفه و مجمع عالی حکمت اسلامی و حضرات آیات جوادی‌آملی، سبحانی و مصباح‌یزدی که هدایت و نظارت بر این مجمع را برعهده دارند، تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول