کد خبر:27333
پ
سبد+کالا

قیمت کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان از توزیع کالاهای اساسی در شبکه توزیع منتخب در ماه مبارک رمضان با ۱۵ درصد زیر قیمت خبر داد.

معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان از توزیع کالاهای اساسی در شبکه توزیع منتخب در ماه مبارک رمضان با ۱۵ درصد زیر قیمت خبر داد.

 

به گزارش سروش، شهرام میرآخورلو در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما اعلام کرد:

سیاست‌های تنظیم بازار بر اساس تجربه سال گذشته اقلام اساسی مانند گوشت قرمز، برنج، روغن، مرغ، قند و شکر ذخیره‌سازی و قیمت آن مشخص شده است و هیچ نگرانی بابت تامین اقلام اساسی وجود ندارد. وی افزود: برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان اقلام حمایتی در فروشگاهای زنجیره‌ای، تعاونی‌ها و میادین میوه و تره‌بار عرضه و از ۵ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر توزیع خواهد شد.

میرآخورلو گفت: اگر در شبکه‌های توزیع کالا اتفاقی صورت گیرد بلافاصله آن مشکل را رفع خواهیم کرد و محصولات با اطمینان کامل دراختیار مردم قرار خواهد گرفت.

 *** کالاهای اساسی افزایش قیمت ندارد

ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف هم در این برنامه گفت: اتحادیه‌ها شبکه‌های توزیع هستند و با توجه به جلساتی که برگزار شد افزایش قیمت کالاهای اساسی را نخواهیم داشت. همچنین افزود که سوپر مارکت‌ها و خرده فروش‌های مواد غذایی در اجرای طرح تنظیم بازار با ستاد همکاری خواهند کرد.

*** رسیدگی به تخلفات احتمالی

محمدعلی اسفنانی معاون سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این برنامه گفت: در شانزده منطقه از تهران گشت نظارت و بازرسی قیمت‌ها صورت گرفت و تمهیدات لازم برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان دیده شد. سازمان تعزیرات آمادگی دارد تا در صورت ارائه گزارشات مردمی درباره تخلفات احتمالی، به سرعت به این موارد رسیدگی کند. وی افزود: امروزه کمتر شاهد احتکار محصولات در بازار هستیم و عمده تخلفات در گران‌فروشی است.

*** طرح ضیافت رمضان 

مهدی کاظم‌نژاد قائم‌مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی هم در ارتباط تلفنی با استودیو تیتر امشب گفت: چند سالی است که ستاد تنظیم بازار برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرا می‌کند. او گفت: هدف اصلی ستاد تنظیم بازار حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است.

کاظم نژاد درباره قیمت برخی از اقلام تنظیم بازاری گفت: در ماه مبارک رمضان هرکیلوگرم گوشت مرغ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان، گوشت قرمز منجمد ۲۳ هزار تومان، برنج ۱۱۲۱ هندی ۵ هزار و ۶۰۰ تومان، برنج تایلندی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم مرغ شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه خواهد شد. وی اظهار کرد: در صورت اعلام نیاز از سوی کارگروه تنظیم بازار استان‌ها، آمادگی داریم اقلام مورد نیاز آنها را به سرعت تامین کنیم.

به گزارش سروش، قائم‌مقام بازرگانی وزارت جهادکشاورزی در پایان خاطر‌نشان کرد: اقلام اساسی وقتی ارزان‌تر از بازار توزیع می‌شوند نیازمند نظارت است. اولویت عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازاری در فروشگاهای زنجیره‌ای، تعاونی‌ها و میادین میوه و تره‌بار است ولی کارگروه‌های تنظیم بازار در استان‌ها بنا به  تشخیص و نیاز بازار استان، می‌تواند شبکه‌های توزیع دیگری هم به آن اضافه کنند.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید