کد خبر:28031
پ
حج تمتع
رئیس سازمان حج و زیارت:

اعزام زائران حج تمتع از ۲۷ تیرماه

رئیس سازمان حج و زیارت، از اعزام زائران حج تمتع به کشور عربستان از ۲۷ تیرماه امسال، خبر داد.

رئیس سازمان حج و زیارت، از اعزام زائران حج تمتع به کشور عربستان از ۲۷ تیرماه امسال، خبر داد.

.

به گزارش سروش، حمید محمدی در نشست کاربردی یک روزه مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت درباره برنامه‌های انجام شده در حوزه حج تمتع ۹۷ و عتبات عالیات توضیحاتی را ارائه کرد و افزود:

باید برخی محدودیت‎ها و دغدغه‎های سفر حج مانند شرایط هتل‎های مدینه و تعطیلی حمل و نقل از روزهای پنجم تا چهاردهم ذی الحجه از سوی مدیران اطلاع رسانی شود تا زائران نیز در این رابطه به همراهی بپردازند.

.

*** افزایش  ۳٫۵ درصدی سهمیه اعزام زائران ایرانی به حج تمتع 

.

رئیس سازمان حج و زیارت پیشتر گفته بود که بر اساس توافق صورت گرفته با عربستان سهمیه اعزام زائران ایرانی به حج تمتع به نسبت جمعیت کشور با ۳٫۵ درصد افزایش بدون احتساب عوامل اجرایی و کارگزاران به ۸۲ هزار و ۸۰۰ نفر افزایش یافته است.
محمدی با تاکید بر بهره گیری از پیام رسان‌های بومی در ارتباط با زائران، عوامل و مردم تصریح کرد: سازمان تفاهم نامه ای با پیام رسان گپ امضا کرده است؛ از این رو مدیران لازم است در استان‌ها زائران را به این سمت رهنمون کنند.

 

وی با اشاره به آسیب شناسی حج سال گذشته اظهار داشت:

آسیب شناسی حج سال گذشته صورت گرفته است و جلسات توجیهی در استان ها برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر در ایام حج تمتع ۹۷ انجام می‌گیرد.

.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه برخی از مشکلات و دغدغه‌ها در این سفر به سازمان حج و زیارت مرتبط نمی‌شود، افزود: برخی مشکلات مربوط به شرایط کشور میزبان است که از آن جمله می‌توان به محدودیت‎های اسکان و هتل در مدینه اشاره کرد.

 

.

.

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید