کد خبر:31642
پ
ورزش
رییس فدراسیون ورزش روستایی:

البرز میزبان رویداد بین المللی ورزش روستایی

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، از واگذاری میزبانی رویداد بین المللی ورزش روستایی در سال ۹۷ به استان البرز، خبر داد.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی از واگذاری میزبانی رویداد بین المللی ورزش روستایی در سال ۹۷ به استان البرز، خبر داد.

 

به گزارش سروش، غلامرضا جعفری اظهار کرد: ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی جزئی از فرهنگ، آداب و رسوم کشور بوده و ریشه در تاریخ این سرزمین داردد.

وی ادامه داد: بدون شک توسعه ورزش‌های روستایی می‌تواند تاثیر به سزایی در حفظ سلامت و ایجاد نشاط در جامعه روستایی کشور داشته باشد.

وی افزود: علاوه بر این، با توسعه ورزش‌های روستایی و آموزش آنها به نسل جوان می‌توانیم از حفظ بخشی از آداب و رسوم و فرهنگ کشورمان اطمینان حاصل کنیم.

 

*** توسعه ورزش روستایی و بازی‌های بومی نیاز به حمایت مسئولان دارد

 

وی توضیح داد: توسعه ورزش روستایی و بازی‌های بومی نیاز به حمایت مسئولان و تعامل هر چه بیشتر رسانه‌ها از جمله صدا و سیما دارد چون بسیاری از این ورزش و بازی‌ها فراموش شده و نیاز به یادآوری مجدد در ذهن عمومی جامعه دارد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جعفری در پایان اظهار کرد: توسعه ورزش‌های روستایی صرفا با هدف سلامت جسم و روح روستاییان انجام نمی‌شود بلکه در قالب آن می‌توان مهارت‌های زندگی و برخی مفاهیم را به ورزشکاران و مخاطبان منتقل کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه