کد خبر:32544
پ
ابتکار
ابتکار خبر داد؛

تشریح جزئیاتی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت

معاون رئیس جمهور در امور زنان به تشریح جزئیاتی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت پرداخت و گفت که مهمترین رویکرد ما توان افزایی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان به تشریح جزئیاتی از جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت پرداخت و گفت که مهمترین رویکرد ما توان افزایی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار است.

 

به گزارش سروش، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در مورد جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دولت و مطرح شدن بحث رفع فقر در این جلسه، گفت:

مهمترین رویکرد ما در خصوص مقابله با فقر، توان افزایی برای موضوع اشتغال زنان سرپرست خانوار است که طرح ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی با هدف کاهش بیکاری زنان و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در سراسر کشور نیز در همین راستا است.

 

*** جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و اجرای طرح‌های مربوط به اشتغال زنان

 

وی افزود: برای اجرای طرح‌های مربوط به اشتغال زنان در زمینه توان افزایی وظایف و تکالیفی بر اساس قانون برنامه ششم توسعه بر عهده دستگاه‌های مختلف اجرایی گذاشته شده که همکاری دستگاه‌ها در این زمینه نیز مطلوب است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور رفع فقر مطلق را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم برشمرد و خاطرنشان کرد:

ارائه تسهیلات اشتغال پایدار برای زنان سرپرست خانوار بدلیل آنکه بار اقتصادی یک خانوار مستقیما بر عهده آنهاست از جمله برنامه‌های مهم در حوزه رفع فقر است.

ابتکار با بیان اینکه نهادهای حمایتی مردم نهاد نقش بسیار موثری را در زمینه رفع فقر و اشتغال زنان سرپرست خانوار ایفا می‌کنند، اظهار داشت:

دستگاه‌ها اگر بر اساس تکالیف تعیین شده خود عمل کنند، می‌توانند با ایجاد مشوق‌هایی برای نهادهای مردمی، اقدامات حمایتی را در جهت توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار به عمل آورند.

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: موضوع فقر و ارتباط زنان با آن اگر مورد توجه و برنامه‌ریزی دقیق قرار نگیرد، شاهد آسیب‌های اجتماعی جدی از این حوزه خواهیم بود.

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
دیدگاه کاربران ۳ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید