کد خبر:34307
پ
تسلا
الون ماسک اعلام کرد:

خودروی جدید تسلا با ۱۰ پیشرانه موشک

الون ماسک اعلام کرده خودروی جدید رودستار این شرکت با ۱۰ پیشرانه موشک کوچک عرضه می‌شود.

الون ماسک اعلام کرده خودروی جدید رودستار تسلا با ۱۰ پیشرانه موشک کوچک عرضه می‌شود که فرایندهای سرعت گرفتن، ترمز گرفتن و دورزدن خود را بهبود می‌دهد.

 

به گزارش سروش،  الون ماسک در توییتر خود اعلام کرد «بسته آپشن اسپیس ایکس» خودروی رودستار جدید  شامل ۱۰ پیشرانه موشک کوچک است که اطراف خودرو بسته می‌شوند.

طبق گزارش‌ها این کیت تا سطح قابل توجهی فرایند سرعت گرفتن، ترمز گرفتن و دور زدن خودرو را بهبود می‌دهد.

علاوه بر آن ماسک اعلام کرده این خودرو مجهز به ویژگی Augmented Mode خواهد بود که قابلیت رانندگی کاربر را می‌افزاید. البته این ویژگی سبب می‌شود کاربر بیشتر به رانندگی توجه نشان دهد.

هنوز مشخص نیست این قابلیت چطور کار می‌کند. اما  به نظر می‌رسد این ویژگی هنگام رانندگی با سرعت‌های بالا به کمک راننده می‌آید تا کنترل خودرو حفظ شود.

 

*** صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برساعت  در ۱.۹ ثانیه

 

طرح اولیه قدرت بخشی خودرو ( car augmenting ) تازه نیست. برخی خودروهای اسپرت مانند GT-R نیسان هنگامیکه راننده با سرعت بالا حرکت می‌کند از این قابلیت استفاده می‌کنند.

 

 به گزارش خبرگزاری سروش، خودروی لوکس تسلا مجهز به دوربین، حسگر و قدرت پردازش رایانشی است که به کاربر کمک می‌کند. البته با توجه به آنکه این خودرو از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برساعت را در ۱.۹ ثانیه طی می کند، وجود چنین قابلیتی در خودرو ملزوم است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید