کد خبر:34244
پ
مدیرعامل انتقال خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران خبر داد

اجرای برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در سی و پنجمین کنگره بین‌المللی انتقال خون، از اجرای برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران خبر داد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در سی و پنجمین کنگره بین‌المللی انتقال خون، از اجرای برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران خبر داد.

به گزارش سروش، سی و پنجمین کنگره بین‌المللی انجمن انتقال خون از ۱۲ تا ۱۶ خرداد ۹۷ در شهر تورنتو کانادا برگزار شد.

در این کنگره که با شرکت صاحب نظران و متخصصان کشورهای مختلف برگزار شد، تمام حوزه‌های طب انتقال خون از جمله اهداکنندگان، بیولوژی سلول‌های خونی، ایمونوهماتولوژی، بیماری‌های منتقله از راه تزریق خون، مدیریت خون بیمار، عوارض تزریق خون و موضوعاتی از این دست، مورد بررسی قرار گرفت.

 

 *** با اعمال فرایندهای سلامت خون، از تولد افراد تالاسمی در ایران پیشگیری خواهیم کرد

 

بر اساس این گزارش، علی‌اکبر پورفتح‌اله به عنوان سخنران مدعو این کنگره ضمن تبیین مسئله پیشگیری و مدیریت آلوایمینیزاسیون گلبول‌های قرمز در بیماران تالاسمی، به تشریح وضعیت تالاسمی در ایران و برنامه پیشگیری از تولد بیمار تالاسمی پرداخت.

ایشان برنامه پیشگیری از تولد افراد تالاسمی در ایران را موفقیت‌آمیز دانست و با اشاره به فرایندهایی که منجر به سلامت خون می‌شود بر میزان شیوع بسیار پایین HBs ، HIV و HCV در اهداکنندگان خون در کشور تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در ادامه اظهار داشت:

از جمله این فرایندها آغاز برنامه غربالگری قبل از اهدا داوطلبان، بار اول در ۱۳ استان کشور بوده که منجر به کاهش قابل توجه موارد مثبت تاییدی در خون‌های اهدایی شده است.

به گزارش خبرگزاری سروش، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در پایان سخنرانی؛ به مطالعات انجام شده در زمینه وضعیت آلوایمینیزاسیون در افراد مبتلا به تالاسمی و میزان شیوع آن در استان‌های مختلف ایران پرداخت و استراتژی‌های کاهش خطر آلوایمینیزاسیون که توسط سازمان انتقال خون ایران اتخاذ شده را تبیین کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید