کد خبر:34945
پ
جهانگیری۴
معاون اول رییس جمهور:

دولت از توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند

معاون اول رییس جمهور گفت، دولت از تولید علم و فناوری و توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند.

معاون اول رییس جمهور گفت، دولت از تولید علم و فناوری و توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند.

 

به گزارش سروش، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در خصوص دستاوردهای فناوری نانو، تولید تعداد قابل ملاحظه مقالات ISI در حوزه نانوتکنولوژی و محصولات فناوری نانو، در کشور از دست اندرکاران این بخش قدردانی و بر لزوم حمایت از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تاکید کرد.

 

*** دستاوردهای ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت:

با وجود زمان نه چندان طولانی که از آغاز فعالیت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو سپری می‌شود، دستاوردهای خوبی در این حوزه حاصل شده و گزارش‌ها حاکی از آن است که در بخش مقالات نانو ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه فاصله کشورهای پیشرفته با ایران در بخش نانو فاصله چندان زیادی نیست و ما باید تلاش کنیم این شرایط را حفظ کرده و گام های بلندتری در بخش تولید علم، تولید محصولات نانو و یافتن بازار برای این محصولات برداریم.

 

*** درخواست نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مبنی بر افزایش بودجه

 

جهانگیری با اشاره به درخواست نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مبنی بر افزایش بودجه برای حمایت از شرکت‌های فعال در این زمینه، خواستار برگزاری جلساتی برای بررسی تنگناهای بودجه‌ای در بخش نانو شد و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از این حوزه تاکید کرد.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو یکی از مهمترین اهداف اصلی این ستاد را تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و به تشریح گزارشی از دستاوردهای فناوری نانو و نیز روند تولید مقالات ISI توسط متخصصین ایرانی در حوزه نانو در ۱۷ سال گذشته پرداخت.

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، همچنین گزارشی از مسیر توسعه محصولات فناوری نانو و تعداد شرکت‌های فعال در حوزه نانو و تعداد محصولات این شرکت‌ها ارائه کرد و خواستار حمایت بیشتر دولت از شرکت‌های فعال در حوزه نانو شد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید