کد خبر:35077
پ
اتوبوس

نوسازی ۱۰٫۶ میلیارد دلاری ناوگان حمل‌و‌نقل

شورای اقتصاد با تصویب برنامه زمان‌بندی اجرای طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل، سقف اعتبار اجرای این طرح را ۱۰ میلیارد و ۶۶۶ میلیون دلار تعیین کرد.

شورای اقتصاد با تصویب برنامه زمان‌بندی اجرای طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل، سقف اعتبار اجرای این طرح را ۱۰ میلیارد و ۶۶۶ میلیون دلار تعیین کرد.

 

به گزارش سروش، شورای اقتصاد با تصویب برنامه زمان‌بندی اجرای طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل درون‌شهری و برون‌شهری، سقف اعتبار اجرای این طرح را ۱۰ میلیارد و ۶۶۶ میلیون دلار تعیین کرد.

 

*** طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل درون‌شهری و برون‌شهری

 

اعضای این شورا در جلسه اخیر خود طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل درون‌شهری و برون‌شهری را به استناد ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور بررسی و سقف تعهد دولت، زمان‌بندی اجرا و بازپرداخت اصل و فرع و دیگر هزینه‌های سرمایه‌گذاری طرح را تصویب کردند.

بر این اساس، منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به سرمایه‌گذاران عامل صرفه‌جویی ناوگان فرسوده در صورت برابر یا بیشتر بودن تعداد و مجموع ظرفیت کامیونت‌ها، کامیون‌ها و کشنده‌های اسقاط شده با تعداد و مجموع ظرفیت خودروهای جایگزین شده جدید (برای هر قرارداد منعقده) مشروط به آن که خودروهای فرسوده فوق با تایید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل و نقل عمومی فعال بوده باشند، طبق جدول طراحی شده قابل پرداخت است.

بر پایه بررسی جدول ارائه شده در این مصوبه، در مجموع ۱۹ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری با پایه گازسوز، ۹ هزار اتوبوس دیزلی برون شهری، ۱۱ هزار کامیون با ظرفیت ۱۰ تا ۱۸ تن، ۷۵ هزار کامیون به ظرفیت ۱۹ تا ۲۶ تن، ۳۴ هزار کشنده، ۶ هزار کامیونت و ۴۸ هزار و ۵۰۰ مینی بوس نوسازی می‌شوند.

 

*** مدت بازپرداخت تسهیلات، هفت سال است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مدت بازپرداخت تسهیلات، هفت سال است ضمن آنکه منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت به سرمایه‌گذاران عامل صرفه‌جویی ناوگان فرسوده اتوبوس و مینی‌بوس با تایید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شهرداری‌های ذیربط پرداخت خواهد شد.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید