کد خبر:35055
پ
ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا:

کره شمالی دیگر تهدید هسته‌ای نیست

رئیس جمهور آمریکا پس از بازگشت از سنگاپور در پیامی توئیتری نوشت، دیگر تهدید هسته‌ای از جانب کره شمالی وجود ندارد.

رئیس جمهور آمریکا پس از بازگشت از سنگاپور در پیامی توئیتری نوشت، دیگر تهدید هسته‌ای از جانب کره شمالی وجود ندارد.

 

به گزارش سروش، بلومبرگ نوشت که در حالی است که هنوز شخص کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با یک ضرب الاجل برای تسلیم تسلیحات هسته‌ای خود موافقت نکرده است دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شده که دیگر تهدید هسته‌ای کره شمالی وجود ندارد.

 

*** کره شمالی پتانسیل خوبی برای آینده دارد

 

وی افزود: مردم احساس امنیت بیشتری نسبت به روز اولی که وارد کاخ سفید شدم دارند.

دیدار با کیم جونگ اون بسیار جالب بود و کره شمالی پتانسیل خوبی برای آینده دارد.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون پس از انجام یک دیدار تاریخی ۴۰ دقیقه‌ای بیانیه‌ای را به امضا رساندند.

در این سند آمده است: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، اولین دیدار رو در روی خود را ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور برگزار کردند.

رئیس‌جمهور ترامپ و رئیس اون تبادل نظری جامع و عمیق درباره مسائل مربوط به روابط آمریکا  – کره شمالی و برقراری صلح پایدار و دائم در شبه جزیره کره داشتند.

 

*** ترامپ به ارائه تضمین‌های امنیتی به کره شمالی متعهد شد

 

ترامپ به ارائه تضمین‌های امنیتی به کره شمالی، متعهد شد و اون نیر بر تعهد قاطع و کامل خود بر خلع سلاح کامل هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، بعد از اولین دیدار تاریخی که بین رهبران دو کشور برگزار می‌شود تایید کردند که این نشست یک رخداد تاریخی با اهمیت فراوان است که بر چندین دهه تنش و خصومت میان دو کشور غلبه کرده و موجب گشایش آینده‌ای جدید می‌شود و هر دوی آنها متعهد به اجرای مفاد این بیانیه مشترک به طور کامل و به صورت سریع شدند.

همچنین آمریکا و کره شمالی متعهد به انجام مذاکرات متعاقب تحت رهبری مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ترامپ و همچنین با شرکت یک مقام مرتبط عالی‌رتبه از کره شمالی، در سریع‌ترین تاریخ ممکن به منظور اجرای نتایج نشست رهبران دو کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری سروش، ترامپ و کیم جونگ اون متعهد به همکاری برای توسعه روابط جدید آمریکا و جمهوری دموکراتیک خلق کره و حمایت از صلح، موفقیت و امنیت  در شبه جزیره کره و جهان شدند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید