کد خبر:35278
پ
کسب و کارهای نوپا

توافق وزارت کار و ارتباطات برای رفع موانع بیمه ای کسب و کارهای نوپا

وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره رفع موانع بیمه ای کسب‌ و کارهای نوپا به توافق رسیدند.

وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره رفع موانع بیمه ای کسب‌ و کارهای نوپا به توافق رسیدند.

 

به گزارش سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت:

مقرر شد تمام موارد بیمه ای مانند نحوه رسیدگی، مشوق‌ها و معافیت های بیمه ای در این تفاهم نامه گنجانده شود و هماهنگی برای رفع موانع این نوع از کسب و کارهای نوپا صورت گیرد.

علی ربیعی همچنین در مورد آخرین وضعیت رفع مشکلات و موانع پیش روی کسب و کارهای نوپا خاطرنشان کرد:

موانع درحال برطرف شدن است اما از آنجایی که کارهای جدید به طور معمول با ساختارهای اجرایی موجود همخوانی ندارند از این‌رو باید در روش اجرا هماهنگی‌هایی صورت گیرد.

 

*** رشد  ۳۲ برابری کسب‌ و کارهای نوپا

 

وی در مورد رفع مشکلات مالیاتی نیز گفت: باتوجه به توافق این دو وزارتخانه باید از طریق مجلس یا دولت شمول معافیت‌های مالیاتی خدمات مولد را برای این نوع از کسب و کارها گسترش داد تا مالیات صفر برای آنها درنظر گرفته شود.

بر اساس آمارهای مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌ و کارهای نوپا «فاوا»، این کسب ‌و کارها در مقایسه با سال ۱۳۹۲، تا ۳۲ برابر رشد کرده و شمار آنها در چهار سال گذشته به بیش از ۴۱ هزار مورد رسیده‌ است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برخی پیشگامان این عرصه معتقدند استارتاپ‌ها در ایران بیشتر افزایش یافته اند تا رشد؛ زیرا رشد، یک مفهوم کیفی است و با شاخص‌های مختلفی ارزیابی می‌شود اما به هر روی، در سه سال گذشته با ورود برخی سرمایه گذاران و البته استارتاپ‌های موفق، این بازار رشد کرد و همچنان در مسیر صعود قرار دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید