کد خبر:36884
پ
بانک صادرات
معاون اعتبارات بانک صادرات خبر داد

ایجاد و تثبیت ٢۶٠ هزار شغل پایدار توسط بانک صادرات ایران در سال ٩۶

معاون اعتبارات بانک صادرات ایران از ایجاد و تثبیت ٢۶٠ هزار شغل پایدار توسط بانک صادرات ایران در سال ٩۶ خبر داد.

معاون اعتبارات بانک صادرات ایران از ایجاد و تثبیت ٢۶٠ هزار شغل پایدار توسط بانک صادرات ایران در سال ٩۶ خبر داد.

 

به گزارش سروش، معاون اعتبارات بانک صادرات ایران گفت:

اعطای ۶٢٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات این بانک در سال گذشته، زمینه ساز ایجاد بیش از ١٠٠ هزار شغل جدید و تثبیت ١۶٠ هزار شغل پایدار در بنگاه های اقتصادی کشور شده و در سال جاری و آینده نیز با بهره برداری از واحدهای تولیدی جدید، بالغ بر ١٠٠ هزار شغل جدید به واسطه تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران ایجاد می شود و از این رو این بانک در بیش از ١٠ درصد برنامه اشتغالزایی کشور موثر بوده است.

 

*** بانک صادرات ایران در سال گذشته با پرداخت ٩۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید پرداخت کرد

امیر یوسفیان در نهمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون بین المللی وزارت خارجه، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس، مدیران عامل بانک ها و کارآفرینان برتر کشور برگزار شد، با برشمردن شرایط ویژه اعطای تسهیلات بانک ها به بنگاه های اقتصادی و تولیدی کشور گفت:

بانک صادرات ایران در سال گذشته با پرداخت ٩۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات جدید، موجب اشتغالزایی در کشور تنها در دو بخش تولید و خدمات شده و با توجه به اینکه هزینه لازم برای ایجاد هر شغل پایدار در بخش صنعت حدود یک میلیارد ریال است، تسهیلات جدیدی که بانک صادرات ایران در سال گذشته پرداخت کرده موجب ایجاد ١٠٠ هزار شغل جدید در سراسر کشور شده است.

وی افزود: همچنین با اعطای وام های قرض الحسنه این بانک برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و معرفی شدگان وزارت کار، بالغ بر ١٢ هزار شغل ایجاد شده که منجر به خروج آنها از پوشش حمایتی نیز شده است. بنا بر این، حداقل کاری که توسط بانک صادرات ایران در این راستا انجام شده، ایجاد و تثبیت ٢۶٠ هزار شغل در کشور است.

 

*** برنامه‌های اشتغالزایی بانک صادرات ایران برای سال جاری و سال آینده

یوسفیان در خصوص برنامه‌های اشتغالزایی بانک برای سال جاری و سال آینده گفت:

در حال حاضر ١٢۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح های بزرگ کشور از قبیل شرکت آلومینیوم جنوب، چندین پروژه پتروشیمی، تولید کننده های برق مانند برق اسلام آباد، انرژی گسترجم و … پرداخت شده که این پروژه ها در سال ٩٧و ٩٨ به بهره برداری خواهند رسید و تخمین زده می شود که برای ١٠٠ هزار نفر دیگر نیز در سال های آینده شغل ایجاد می شود.

معاون اعتبارات بانک صادرات ایران اظهار داشت:

سهم بانک‌ها در تامین مالی پروژه‌های اشتغالزایی کشور بسیار مهم است اما لازم است دولت و مجلس نیز حمایت‌های بیشتری در این خصوص انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری سروش، در پایان این مراسم، از بانک صادرات ایران به عنوان کارآفرین برتر اشتغالزای کشور تقدیر شد که امیر یوسفیان، معاونت اعتباری بانک به نمایندگی از سوی دکتر حجت اله صیدی، مدیر عامل، لوح و نشان ویژه این همایش را از دستان وزیر امور خارجه کشورمان دریافت کرد.

انتهای پیام///

منبع
بانک صادرات ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول