کد خبر:37442
پ
بوئینگ

بوئینگ و هواپیمایی با سرعت ۵ برابر سرعت صوت

شرکت بوئینگ از طرح اولیه هواپیمایی رونمایی کرده که می‌تواند با ۵ برابر سرعت صوت پرواز کند و سوخت آن احتمالا هیدروژن مایع است.

شرکت بوئینگ از طرح اولیه هواپیمایی رونمایی کرده که می‌تواند با ۵ برابر سرعت صوت پرواز کند و سوخت آن احتمالا هیدروژن مایع است.

به گزارش سروش، بوئینگ با ارائه طرح اولیه از یک هواپیمای جدید، چشم اندازی از آینده سفر با سرعت مافوق صوت  فراهم کرده است.

این شرکت طرح اولیه خود را در کنفرانس merican Institute of Aeronautics and Astronautics ارائه کرد. طرح اولیه نشان دهنده یک هواپیمای تجاری است که می‌تواند با ۵ برابر سرعت صوت پرواز کند. این طرح چشم اندازی از آینده سفرهای هوایی در ۲۰تا۳۰ سال آتی فراهم می‌کند.

در حال حاضر فناوری سفرهای هوایی با سرعت مافوق صوت بسیار نوپا است و تنها نمونه موجود آن فضاپیمایی است که از زمین بلند می‌شود یا فرود می‌آید.

به هر حال این فناوری در آینده بسیار فراگیر خواهد شد. در همین راستا بوئینگ نه تنها به ساخت قطعات مکانیکی یک هواپیمای مافوق صوت علاقه دارد، بلکه تصمیم دارد کاربردهای احتمالی آن را نیز بررسی کند.

 

*** دماغه طرح بوئینگ شبیه هواپیمای مافوق صوت کنکورد است

 

به گفته این شرکت طرح اولیه مذکور را می‌توان برای ساخت یک هواپیمای تجاری یا نظامی استفاده کرد. البته هنوز هیچ جزئیاتی درباره آن منتشر نشده، اما به نظر می‌رسد  نمونه تجاری آن قادر به حمل ۳۲ مسافر و خدمه پرواز است.

به گزارش خبرگزاری سروش، بدنه کشیده و دماغه سوزن مانند طرح بوئینگ نیز شبیه هواپیمای مافوق صوت کنکورد است. دلیل شکل خاص طراحی بدنه هواپیما برای کاهش سروصدا است. همچنین طول بخش پشتی هواپیما نشان می‌دهد سوخت آن احتمالا هیدروژن مایع است.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول