کد خبر:38836
پ
واحدهای صنفی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام:

با واحدهای صنفی متخلف برخورد قاطع به عمل می‌آید

یاراله نصیری از برخورد قاطع و بدون اغماض با واحدهای صنفی متخلف در استان ایلام خبر داد.

یاراله نصیری از برخورد قاطع و بدون اغماض با واحدهای صنفی متخلف در استان ایلام خبر داد.

 

به گزارش سروش،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام بیان داشت: با واحدهای صنفی متخلف در استان، برخورد قانونی و بدون اغماض به عمل می‌آید.

یاراله نصیری در دیدار بازرسان و کارکنان اداره نظارت و بازرسی این سازمان، از شرایط فعلی حاکم بر بازار به عنوان یک جنگ اقتصادی نام برد و گفت:

باید در این جنگ با تمام توان به مبارزه پرداخت.

 

 

*** با واحدهای صنفی متخلف برخورد قاطع به عمل می‌آید

 

وی در مورد بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات در راستای رفع التهاب و آرام‌سازی فضای بازار بیان داشت:

بازرسان باید در این مقطع با رفتار و نگاهی جدید و متفاوت با قبل وارد عرصه شوند و در هر جا لازم دانستند، بازدید، بازرسی و ورود پیدا کنند.

نصیری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه طبق ابلاغ جدید، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در استان‌ها مجددا دبیر ستاد تنظیم بازار خواهند بود، باید با برنامه‌ای منسجم و فراگیر در راستای کنترل و تنظیم بازار گام‌های اساسی برداشته شود.

این مسئول اظهار کرد: مادامی که تولید کنندگان، توزیع کنندگان و فروشندگان کالا و خدمات برخی معادلات عرضه و تقاضا را رعایت ننمایند و مرتکب هرگونه تخلفی در این حوزه شوند، بدون اغماض با آنها برخورد به عمل آید.

وی تصریح کرد: یکی از گروه‌های کالایی پرمصرف در استان که بخش گسترده‌ای از بازار را به خود اختصاص داده است، گروه میوه و تره بار می باشد که از سایر حوزه‌ها ملتهب تر و پرمخاطب تر است، تا جایی که همه اقشار مردم از ضعیف تا غنی، به آن وابسته هستند و همین امر می‌طلبد تا در این حوزه موشکافی بیشتر به عمل آمده و در اولویت نظارت قرار گیرد.

 

 

***  برخورد ویژه با تخلفات محرز شده، بالاخص، احتکار، عدم عرضه و گران‌فروشی

 

نصیری ضمن اشاره به بهره گیری از تخصص اتحادیه‌های صنفی در کنترل بازار گفت:

اتحادیه‌هایی که خود مرتکب تخلف می‌شوند و یا از متخلفین صنفی حمایت کنند، در اولویت برخورد قرار گرفته و حتی در صورت لزوم اعتبار نامه آنها ابطال می‌گردد.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان ایلام یاد آور شد: به منظور ایفای مطلوب وظایف ذاتی و قانونی و در جهت بازدارندگی تخلفات صنفی، با استفاده از همه اهرم‌های قانونی در اختیار، برخورد ویژه با تخلفات محرز شده، بالاخص، احتکار، عدم عرضه و گران‌فروشی و نظارت همه جانبه بر بازار کالا و خدمات استان صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر ستاد تنظیم بازار استان  از هم استانی‌های عزیز نیز درخواست کرد، که هرگونه تخلف اقتصادی را از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ این سازمان اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن به گزارش آنها رسیدگی شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید