کد خبر:38755
پ
سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس
وزیر بهداشت:

سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت به امضا رسید

سید حسن هاشمی از امضای سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت خبر داد که در خصوص آموزش، همکاری‌های موثر مراکز پژوهشی و توسعه روابط تجاری، متمرکز است.

سید حسن هاشمی از امضای سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس در حوزه سلامت خبر داد که در خصوص آموزش، همکاری‌های موثر مراکز پژوهشی و توسعه روابط تجاری، متمرکز است.

 

به گزارش سروش، سید حسن هاشمی در تشریح دستاوردهای سفر به سوئیس در حوزه سلامت گفت:

ایران و سوئیس دستیابی به فناوری‌های نوین و راه‌های درمان و تشخیص بیماری‌های صعب العلاج در زمینه‌های مخلتلف نیز همکاری خواهند داشت.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به مذاکرات دو جانبه با وزیر اقتصاد و علوم برای حل مشکلات شرکت‌های سلامت محور که بیش از هفت دهه در بازار ایران فعالیت می‌کنند، گفت:

برخی از این شرکت‌ها سرمایه گذاری مشترک دارند و تولید و برخی در واردات مواد اولیه فعالیت می کنند و انتظار داریم تا با تشکیل این جلسات گشایش‌های بیشتری در این زمینه مشاهده کنیم و تجار ایرانی و سوئیسی بتوانند با شرایط بهتری کارها را دنبال کنند.

 

*** سند همکاری جامع بین ایران و سوئیس

 

هاشمی در خصوص اقدامات دولت برای مقابله با تحریم‌های احتمالی دارو نیز گفت:

در گذشته نیز اعلام شده بود که دارو مشمول تحریم نشده است و در واقع این گونه نبود و اگرچه به ظاهر تحریم مشمول دارو، غذا و مواد مرتبط با این حوزه نیست اما تجربه گذشته نیز ثابت می‌کند این حوزه‌ها را هم در بر می‌گیرد و محدودیت‌های مالی ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی بر این بخش تاثیرگذار است.

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر بهداشت یادآور شد: در این خصوص با مذاکراتی که بین سران دو کشور ایران و سوئیس انجام شد قرار است کمیسیون مشترک اقتصادی در این باره تشکیل شود و پیش بینی می‌کنیم تا با این کمیسیون از مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود و شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید