کد خبر:39170
پ
سامسونگ
هشدار مرکز افتای ریاست جمهوری؛

دزدی سامسونگ از کاربران

مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به دزدی سامسونگ از کاربران هشدار داد و از کاربران خواست دسترسی به حافظه گوشی را غیرفعال کنند.

مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به  دزدی سامسونگ از کاربران هشدار داد و از کاربران خواست دسترسی به حافظه گوشی را غیرفعال کنند.

 

به گزارش سروش، تعدادی از کاربران پیام رسان برخی گوشی‌های سامسونگ، اعلام کرده‌اند که تصاویر شخصی آنان به طور خودکار و مخفیانه به مخاطبانشان ارسال شده است.

 

*** برنامه پیام‌رسان سامسونگ به طور پیش‌فرض در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند این برند کره‌ای نصب است

 

برنامه پیام‌رسان سامسونگ، به طور پیش‌فرض در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند این برند کره‌ای نصب است.

عمده شاکیان ارسال مخفیانه تصاویرشان به دیگران، دارندگان گوشی‌های سامسونگ، مدل‌های گالکسی اس ۹، اس۹ پلاس و نوت ۸ بوده است که در فروم‌های پشتیبانی رسمی سامسونگ و Reddit نسبت به ارسال بدون اجازه و مخفیانه تصاویر گوشی خود به دیگران، شکایت کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که تصاویر ارسالی در بخش پیام‌های ارسالی صاحب گوشی همراه سامسونگ، مشاهده نمی‌شود و تصاویر به مخاطبان تصادفی ارسال می‌شود.

 

*** مشکل مربوط به سرویس دهنده T-Mobile است

 

در ابتدا به نظر می‌رسید که این مشکل مربوط به سرویس دهنده T-Mobile است که این اپراتور هرگونه مداخله‌ای را در این باره رد کرده و این باگ در سایر سرویس دهنده‌ها مانند AT&T نیز مشاهده شده است.

سامسونگ از این مشکل آگاه شده و تیم فنی آن در حال برطرف کردن مشکل است.

به گزارش خبرگزاری سروش، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری توصیه کرد که افرادی که از برنامه پیام رسان پیش فرض گوشی سامسونگ استفاده می‌کنند، برای جلوگیری از ارسال مخفیانه عکس‌هایشان به دیگران بهتر است در بخش permissions دسترسی آن را به تصاویر و حافظه گوشی، غیرفعال کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید