کد خبر:39530
پ
سبحانی
مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان:

محصولات فولاد مبارکه به یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های عملیاتی کشور تبدیل شده است

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد، محصولات فولاد مبارکه امروزه به یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های عملیاتی کشور تبدیل شده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد، محصولات فولاد مبارکه امروزه به یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های عملیاتی کشور تبدیل شده است.

 

به گزارش سروش، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان امروز (سه‌شنبه) در آیین افتتاح این طرح‌ها، اظهار کرد:

فولاد مبارکه مولود انقلاب بزرگ‌ترین واحد صنعتی است که بعد از انقلاب شروع و در دهه ۶۰ و ۷۰ به بهره‌برداری رسید. بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با سهم ۲۲ درصدی در منطقه است که تولیدات آن در سال ۹۶ از مرز ۱۰۰ میلیون تن گذشت.

وی افزود: ظرفیت گروه در حال حاضر شامل ۳ مجموعه فولاد مبارکه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان، از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن عبور کرده است.

سبحانی گفت: محصولات فولاد مبارکه، امروز به یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های عملیاتی کشور تبدیل شده، فولاد سبا، فولاد هرمزگان، فولاد امیرکبیر کاشان، صنایع معدنی فولاد سنگان، فولاد سپیددشت چهارمحال و وین الکترود اردکان، سه هولدینگ زیرمجموعه شرکت، واحدهای عملیاتی در شرق و جنوب و شمال کشور گسترده، ۳۰ درصد سهام عدالت، ۱۷ درصد ایمیدرو، حدود ۱۵ درصد شستا و حدود ۱۹ درصد سایر سهامداران حقیقی و حقوقی هستند.

 

*** رتبه اول فولاد مبارکه اصفهان در شاخص فلزات اساسی

 

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان افزود: این شرکت در رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر در شاخص فلزات اساسی رتبه اول را کسب کرده و فولاد هرمزگان رتبه دوم. این شرکت از نادر واحدهایی است که از سنگ تا رنگ از سنگ آهن تا محصول را دارد و ارزش افزوده به دلیل این است که در هیچ کدام از مراحل تولید وابستگی نداریم.

سبحانی گفت: از نظر اشتغال در مجتمع فولاد ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر نیروی مستقیم، به طور کلی جمع نیروهای ۳۵۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است.

فولاد مبارکه همیشه در مسیر توسعه است و لحظه‌ای از توسعه ظرفیت غافل نیست. از سال ۱۳۹۱، شش میلیون و ۶۰۰ هزار تن ظرفیت تولید امروز به ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تن رسیده است.

وی گفت: یکی از سیاست‌هایی که در فولاد دنبال می‌کنیم این است که چه محصولی در کشور تولید نمی‌شود و وارد می‌شود.

نمونه ورق رویه خودرو که وارداتی بود در داخل برنامه‌ریزی و تولید می‌شود و اخیراً هم چند محصول جدید ارائه و به بازار در قطع وابستگی، اقتصاد در تولید و کار و تلاش است.

سبحانی افزود: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در جای جای کشور برای توسعه فولاد سرمایه‌گذاری هوشمند کرده‌ایم به این معنی که گلوگاه‌ها را شناسایی کرده و سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

دو پروژه بزرگ هم در دست اقدام داریم. نورد گرم شماره ۲ و توسعه فولاد هرمزگان است که برای نورد گرم با آلمان قرارداد منعقد شده و درحال فاینانس هستیم.

 

*** ۷۵ درصد کاهش مصرف آب با تصفیه و بازچرخانی پساب‌های صنعتی

 

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: برای توسعه فولاد هرمزگان هم از یک و نیم میلیون تن به ۳ میلیون تن قرارداد منعقد کرده‌ایم که در صورت تایید وزارتخانه قرارداد فاینانس منعقد می‌شود.

بزرگ‌ترین معضل صنعت فولاد آب است و در این راستا اقدامات مؤثری انجام داده‌ایم.

تصفیه و بازچرخانی پساب‌های صنعتی ۷۵ درصد کاهش مصرف آب داشته‌ایم، امروز با بیش از ۶ و نیم میلیون تن ۲۳ میلیون مترمکعب آب مصرف می‌کنیم.

وی گفت: اجرای شبکه‌های فاضلاب و تصفیه‌خانه‌های بهداشتی شهرهای هم‌جوار افتخارات زیادی داشته است.

فولاد مبارکه رتبه دهم تولیدکنندگان فولاد جهان و بین کشورهای آسیایی رتبه یازدهم در ۸ معیار را کسب کرده‌ایم و بسیاری از افتخارات دیگر، در مسئولیت‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری‌های زیادی شده است.

به گزارش خبرگزاری سروش، سبحانی در پایان گفت:

امروز پنج طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا، احداث نیروگاه ۲۵ مگاواتی فولاد سبا و پروژه ایستگاه تقلیل فشار گاز، احداث تصفیه‌خانه پساب‌های صنعتی فولاد مبارکه و کارخانه آهک کلسینه فولاد سنگ مبارکه با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید