کد خبر:39594
پ
پرچم

ارسال یادداشت اعتراضی عربستان به سازمان ملل علیه ایران

عربستان سعودی در رابطه با آنچه نقض مرزهای دریایی از سوی ایران خواند، یادداشت اعتراضی به سازمان ملل ارسال کرد.

عربستان سعودی در رابطه با آنچه نقض مرزهای دریایی از سوی ایران خواند، یادداشت اعتراضی به سازمان ملل ارسال کرد.

 

به گزارش سروش، عربستان سعودی مدعی شد که قایق‌های ایرانی بارها به مرز دریایی عربستان تجاوز کرده‌اند و وارد مناطق ممنوع چاه‌ها و سکوهای نفتی شدند.

سعودی‌ها مدعی شدند که بر اساس توافق ۲۴ اکتبر ۱۹۶۸ میلادی این مناطق جزو آب‌های عربستان به شمار می‌رود و ایران این توافق را نقض کرده است و از جمهوری اسلامی ایران خواستند که این نقض‌ها را متوقف کند.

 

*** ارسال یادداشت اعتراضی به جمهوری اسلامی ایران و دبیرکل سازمان ملل تجاوزهای مکرر قایق‌های ایرانی به آب‌های عربستان

 

عبدالله المعلمی نماینده دائم عربستان در سازمان ملل مدعی شد که علیرغم ارسال یادداشت اعتراضی به جمهوری اسلامی ایران و دبیرکل سازمان ملل تجاوزهای مکرر قایق‌های ایرانی به آب‌های عربستان در خلیج (فارس) افزایش یافته است.

وی مدعی شد که در نتیجه تجاوز قایق‌های ایرانی در تاریخ ۲۰۱۶/۱۱/۱۷ و۲۰۱۶/۶/۱۶  و ۲۰۱۷/۱۰/۲۷ و ۲۰۱۷/۱۲/۲۱ ما این اقدامات را اتخاذ کردیم.

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل مدعی شد که اگر هر گونه آسیب و ضرری در نتیجه این اقدامات به وجود آمد مسئولیت کامل آن بر عهده جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری سروش، المعلمی ضمن تقدیر و تشکر از دبیرکل سازمان ملل از وی خواستار شد تا این یادداشت را به تمام کشورهای عضو ارسال کند و آن را به عنوان سند در سازمان ملل نگه دارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید