کد خبر:34968
پ
نورعلی عباسپور
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

ماهنامه پیوند ؛ پرتیراژترین نشریه کشور

ماهنامه پیوند به عنوان ابزار ارتباطی خانواده‌ها با آموزش و پرورش، با تیراژی حدود ۳۶۰ هزار نسخه، پرتیراژترین نشریه کشور محسوب می‌شود.

ماهنامه پیوند به عنوان ابزار ارتباطی خانواده‌ها با آموزش و پرورش، با تیراژی حدود ۳۵۰ هزار نسخه، پرتیراژترین نشریه کشور محسوب می‌شود.

 

*** ماهنامه پیوند ابزار ارتباطی خانواده‌ها با آموزش و پرورش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سروش، ماهنامه پیوند را ابزار ارتباطی خانواده‌ها با آموزش و پرورش دانست و گفت:

این ماهنامه از سال ۱۳۶۰ تا به امروز چاپ شده و در تیراژی بالغ بر ۳۵۰ هزار نسخه به عنوان پرتیراژترین نشریه کشور در اختیار  اولیای دانش آموزان و مربیان مدارس قرار می‌گیرد.

 

نورعلی عباسپور در ادامه اضافه کرد، انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش علاوه بر ماهنامه پیوند ، انتشارات کتاب را هم در دستور کار خود دارد و توانسته با انتشار ۲۸۰ عنوان کتاب، زمینه مناسبی را برای ارتباط بهتر میان مربیان مدارس و اولیای دانش آموزان برقرار کند.

 

*** تنظیم ماهنامه پیوند متناسب با نیازهای مربیان مدارس و اولیای دانش آموزان

 

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مطالب ماهنامه پیوند متناسب با نیازهای مربیان مدارس و اولیای دانش آموزان تنظیم شده و توانسته با ارائه مطالب گوناگون با توجه به تنوع مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، نیازهای مخاطبین خود را برطرف کند.

وی افزود: در مجله پیوند با توجه به گستردگی مخاطبان این نشریه در سراسر کشور، کارگروه کیفیت بخشی به مطالب مجله به همت و کمک متخصصین مختلف و اساتید علوم تربیتی، تشکیل شده و مطالب گوناگونی برای استفاده مربیان و والدین دانش آموزان تدوین می‌شود.

 

*** توجه ویژه به مراقبت‌های جسمی و روحی دانش آموزان در ماهنامه پیوند

 

معاون انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره بهبود سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و ارائه راهکارهایی در این زمینه، اظهار داشت:

بحث روان شناسی رشد و سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و آشنایی مربیان مدارس و اولیای دانش آموزان با این موارد مهم از بحث‌های ویژه ماهنامه پیوند است و به همین دلیل در این نشریه، صفحات ویژه‌ای برای بهداشت جسمی و روحی دانش آموزان اختصاص داده شده است.

 

 

*** سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان در ماهنامه پیوند

 

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوال خبرنگار سروش مبنی بر اقدامات انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان، اظهار داشت:

سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان از جمله موضوعات مهمی است که انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تلاش کرده در این خصوص با همفکری و مشارکت متخصصین، مشاوران و روانشناسان، متناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی، برنامه ریزی بایسته و شایسته‌ای را داشته باشد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم را نیز به خانواده های دانش آموزان و مربیان مدارس داشته‌ایم.

 

*** درباره بلوغ جنسی و مراحل جنسی دانش آموزان

 

نورعلی عباسپور در ادامه تصریح کرد: از آنجا که مخاطب ما والدین دانش آموزان هستند، تلاش کردیم درباره بلوغ و مراحل جنسی دانش آموزان، آگاهی‌های لازم را به آنها بدهیم.

علاوه بر این موارد، در ماهنامه پیوند نیز تلاش شده با ارائه مقالات و یادداشت‌‌های لازم در این زمینه، اطلاعات تکمیلی و بیشتری در اختیار خانواده‌های دانش آموزان قرار گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه اضافه کرد: برگزاری دوره‌هایی برای آموزش خانواده‌ها و چاپ و انتشار بروشورها، کتاب‌ها و کتابچه‌های مرتبط با این موضوع نیز از دیگر اقداماتی است که در راستای سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان انجام شده است و تلاش شده تا در این خصوص اطلاع رسانی لازم انجام شود.

 

*** سینا تی وی در خدمت خانواده‌ها

 

معاون انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در ادامه توضیحات خود درباره سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان، افزود: برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بیشتر به خانواده‌های دانش آموزان، پروژه سینا تی وی را اجرا کردیم و تلاش شد با ارائه فیلم کوتاه، تولیدات چندرسانه‌ای و چاپ تصاویر مرتبط با این موضوع، هرچه بیشتر به خانواده‌ها کمک شود و اطلاعات و آموزش‌های لازم در این زمینه به آنها داده شود.

کلیپ‌های خوبی در زمینه سلامت جنسی دانش آموزان تهیه و در اختیار خانواده‌های آنها قرار گرفته و انشاالله در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

 

*** مراکز مشاوره خانواده پیوند در خدمت خانواده‌ها

 

نورعلی عباسپور درباره فعالیت‌های مشاوره‌ای انجمن اولیا و مربیان و ماهنامه پیوند نیز، اظهار داشت:

در خصوص سلامت و مراقبت جنسی دانش آموزان، مراکز مشاوره خانواده (پیوند) نیز فعالیت دارد. کانون‌های مشاوره و جلسات پرسش و پاسخ انجام می‌شود و هسته‌های مشاوره وزارت آموزش و پرورش، درباره مشکلات روحی روانی و همچنین هدایت تحصیلی دانش آموزان، به خانواده‌ها راهنمایی و کمک می‌دهند. در این زمینه ۳۲۵ مرکز مشاوره خانواده (پیوند) به خانواده‌ها کمک‌های مشاوره‌ای می‌دهند.

 

*** انجمن اولیا و مربیان و مراقبت از دانش آموزان در فضای مجازی

 

عباسپور در خصوص فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز به خبرنگار سروش گفت:

در خصوص مراقبت از دانش آموزان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز با همکاری انجمن اولیا و مربیان و خانواده‌ها، اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

انتشار کتاب‌هایی در این زمینه، همکاری با قوه قضاییه برای شناسایی آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن و همچنین آشنایی خانواده‌ها با آسیب‌های این حوزه از اقدامات مهم انجمن اولیا و مربیان بوده است.

وی در ادامه از آموزش ۲۱ مهارت به خانواده‌ها و مربیان مدارس در این حوزه خبر داد و تاکید کرد:

تمام سعی ما بر این است که دانش آموزان را از آسیب‌های فضای مجازی محافظت کنیم و تا حد امکان از آسیب‌های این فضا بکاهیم و برای این هدف، تلاش کردیم با برنامه‌های مختلف آموزشی، علاوه بر دانش آموزان، خانواده‌های آنها را نیز با خطرات و آسیب‌های این فضا آشنا کنیم.

 

*** بهبود راندمان مطالعه بین دانش آموزان و والدین آنها

 

نورعلی عباسپور در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای بهبود راندمان مطالعه بین دانش آموزان و والدین آنها، اشاره و خاطر نشان کرد:

انتشار گسترده ماهنامه پیوند با تیراژی بالا گامی است در راستای برطرف کردن نیازهای مخاطبان است و علیرغم آن، کمیته کتاب و شورای کتاب انجمن اولیا و مربیان در صدد آن است تا با چاپ و ارائه کتاب‌هایی در حجم کم و با کیفیت در زمینه‌های مختلف، خانواده‌ها و مربیان را به مطالعه مشتاق‌تر کند.

وی در پایان اضافه کرد: انتشار کتاب برای دانش آموزان سال اولی، انتشار کتاب‌هایی برای اولیا با موضوعات مختلف و مسائل روز دانش آموزان و مدارس از دیگر اقدامات انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در راستای بهبود راندمان مطالعه بین دانش آموزان و والدین آنها است.     

 

*** با ماهنامه پیوند همراه شوید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در پایان این گفتگو با تشکر از خبرگزاری سروش بابت توجه به موضوع و مسائل دانش آموزان و اقدامات انجمن اولیا و مربیان در این خصوص، اظهار داشت:

از رسانه‌های کشور درخواست داریم، همانطور که ماهنامه پیوند به عنوان ابزار ارتباطی خانواده‌ها با آموزش و پرورش به کمک انجمن اولیا و مربیان آمده است، شما نیز با اطلاع‌رسانی بایسته و شایسته، ما را در این مسیر یاری کنید.

همچنین در پایان از تمام خانواده ها و مربیان دعوت می‌کنیم برای آشنایی هرچه بیشتر با ماهنامه پیوند و دریافت نسخه الکترونیکی این رسانه که پرتیراژترین رسانه کشور محسوب می‌شود به آدرس http://www.magpayvand.ir/ مراجعه نمایند و ضمن مطالع آن ما را از نظرات و پیشنهادهای سازنده خود بهره‌مند نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه