کد خبر:39925
پ
پوتین و ترامپ
کرملین اعلام کرد

حضور ایران در سوریه موضوع گفت‌وگوی پوتین و ترامپ

مشاور رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد، مساله حضور ایران در سوریه یکی از اصلی‌ترین موضوعات مورد بحث در نشست پوتین و ترامپ خواهد بود.

مشاور رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد، مساله حضور ایران در سوریه یکی از اصلی‌ترین موضوعات مورد بحث در نشست پوتین و ترامپ خواهد بود.

 

به گزارش سروش، یوری اوشاکوف، مشاور رئیس‌جمهور روسیه در امور خارجی روز جمعه اعلام کرد که مساله حضور ایران در سوریه یکی از اصلی‌ترین موضوعات مورد بحث در نشست ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود.

روسای جمهور روسیه و آمریکا قرار است روز دوشنبه در حاشیه نشستی در هلسینکی با یکدیگر دیدار کنند.

 

*** حضور ایران در سوریه تنها محدود به مبارزه با تروریسم بوده است

 

مسکو پیش از این هشدار داده است که خروج کامل ایران از سوریه یک انتظار غیرواقع‌بینانه بوده و حضور تهران در این کشور تنها محدود به مبارزه با تروریسم بوده است.

مدت‌هاست این شایعه انتشار یافته است که اسرائیل و روسیه در حال دستیابی به توافقی درباره حضور ایران در سوریه هستند و مسکو به دنبال ایجاد یک منطقه حائل به فاصله ۵۰ مایلی از مرزهای اراضی اشغالی است.

یک مقام ارشد صهیونیستی روز پنج‌شنبه به رویترز گفت که مسکو خواهان عقب راندن نیروهای ایران تا فاصله ۸۰ کیلومتری (۵۰ مایلی) از مرزهای اراضی اشغالی است. وی همچنین گفت که اسرائیل خواهان خروج کامل نیروهای ایران و نیروهای تحت حمایتش از سوریه است.

 

*** اسرائیل اجازه نمی‌دهد ایران حضور خود در سوریه را دائمی کند

 

رژیم صهیونیستی بارها با ادعای حضور نظامی ایران در سوریه و تلاش تهران برای تقویت جایگاه خود در سوریه، اعلام کرده است که اجازه نمی‌دهد جمهوری اسلامی حضور خود در سوریه را دائمی کند.

این در حالی است که مقامات ایران بارها ضمن رد این ادعاهای بی‌اساس تاکید کرده‌اند حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع دمشق بوده است.

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین مقامات روس شامل میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفته‌اند که حضور ایران در سوریه مشروع و مطابق با قوانین بین‌المللی تنها برای مبارزه با تروریسم بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید