کد خبر:39944
پ
حادثه اتوبوس سنندج

دستور ویژه وزیر راه و شهرسازی برای حادثه اتوبوس سنندج

وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به رئیس سازمان راهداری از وی خواست تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش تفصیلی حادثه اتوبوس سنندج را نهایی کند.

وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به رئیس سازمان راهداری از وی خواست تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش تفصیلی حادثه اتوبوس سنندج را نهایی کند.

 

به گزارش سروش، در روز بیستم تیرماه برخورد یک اتوبوس مسافربری با یک تانکر حامل سوخت در استان کردستان باعث آتش گرفتن اتوبوس شد که در این حادثه ۱۱ شهروند ایرانی درگذشتند.

هر چند این حادثه در داخل شهر اتفاق افتاده، اما وزیر راه و شهرسازی از معاون خود خواسته که در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش مربوط به این حادثه را پیگیری و نهایی کند.

آخوندی در نامه خود خواسته که گزارش گروه فنی اعزامی به سنندج در دو سطح پیگیری شود.

نخست کمیسیون‌های ماده‌های ۱۱ و ۱۲ ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که در جریان آن کلیه مدارک ماشین‌ها، رانندگان و شرکت‌های متبوع آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

*** اقدامات لازم برای برخورد با مقصران حادثه به دستور وزیر راه و شهرسازی

 

وزیر راه و شهرسازی خواسته در صورت هرگونه کاستی احتمالی اقدامات لازم برای برخورد با مقصران حادثه صورت گیرد.

آخوندی همچنین بخشی از این گزارش را برای بررسی به کمیسیون ایمنی راه‌ها فرا خواهد خواند تا با توجه به جامعیت آن و محدوده اختیارات قانونی که برای این کمیسیون در نظر گرفته شده، با نهایی شدن دستورات لازم از وقوع سوانح مشابه جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری سروش، براساس آمارهای سالانه سازمان راهداری بیش از ۱۶ هزار نفر مسافر ایرانی در طول یک دوره ۱۲ ماهه به دلیل تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

آمارها نشان می‌دهد که ایران در قیاس با میزان جمعیت خود و تعداد خودروهایی که در آنها عبور و مرور می‌کنند تلفات جاده‌ای بالایی دارد.

هرچند سهم خودروهای عمومی در این فرایند بسیار محدود و ناچیز است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید