کد خبر:40237
پ
پهپاد ودافون

پهپاد ودافون رکورد سرعت را در گینس شکست

در بیست و پنجمین فستیوال سرعت گود وود در انگلیس، پهپاد ودافون با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت توانست نام خود را در فهرست رکوردهای گینس ثبت کند.

در بیست و پنجمین فستیوال سرعت گود وود در انگلیس، پهپاد ودافون با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت توانست نام خود را در فهرست رکوردهای گینس ثبت کند.

 

به گزارش سروش، این پهپاد که XBlades نام دارد، موفق شد با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند و عنوان سریع ترین پرنده بدون سرنشین کنترل از راه دور را که دارای موتورهای پره‌ای است به خود اختصاص دهد.

هدایت این پهپاد در جریان برگزاری رقابت یادشده بر عهده لوک لنیستر بود که در زمینه به حرکت درآوردن انواع پهپاد شهرت زیادی دارد.

 

*** پهپاد ودافون ، سریع ترین پهپاد جهان

 

شرکت ودافون که شهرت خود را مدیون ارائه خدمات مخابراتی و تلفن همراه است، از مدتی قبل در زمینه تولید انواع پهپاد نیز سرمایه گذاری کرده و قصد دارد در آینده نزدیک یک شبکه اینترنت اشیا نیز ایجاد کند که برای مدیریت وسایل و ابزار قابل اتصال به اینترنت در نقاط مختلف جهان به کار گرفته خواهدشد.

به گزارش خبرگزاری سروش، آن شیهان از مدیران ارشد شرکت ودافون در این مورد گفته است:

ثبت رکورد به پرواز درآوردن سریع ترین پهپاد جهان به ما نشان می دهد که راه اندازی شبکه های نسل پنجم تلفن همراه دسترسی به اطلاعات را با چه سرعتی ممکن می‌کند.

این فناوری می‌تواند در آینده کاربردهای جدید و هیجان انگیزی پیدا کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید