اخبار برگزیده

کد خبر:42115
پ
جهرمی
وزیر ارتباطات:

اختلالات تلگرام ارتباطی به مخابرات نداشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه توضیحات فنی درباره مشکلات زیرساختی مخابرات ایران در سال گذشته اظهار کرد، بعید است اختلالات تلگرام مربوط به آن باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه توضیحات فنی درباره مشکلات زیرساختی مخابرات ایران در سال گذشته اظهار کرد، بعید است اختلالات تلگرام مربوط به آن باشد.

 

به گزارش سروش، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه هایجکینگ روز گذشته در شبکه مخابرات ایران اتفاق افتاده، گفت:

روز گذشته از ساعت ۴ تا ۶ بامداد یک تغییر توپولوژی و بهسازی زیرساخت‌های شبکه در شرکت مخابرات ایران بوده است.

 

*** وجود اختلالات تلگرام و شبکه مخابرات ایران

 

طبق دستور قضایی صادرشده برای فیلتر کردن تلگرام ، آن‌ها در جدول روتینگ، IPهای مختلفی را هدایت کردند به سمتی که اختلال ایجاد شد.

چنین اتفاقی نباید می‌افتاد؛ فقط هم اختلالات تلگرام نبوده، بیش از ۱۰۰ پرفیکس در شبکه مخابرات ایران ادورتایز شده به شبکه دنیا که البته افکار نسبت به تلگرام حساس‌ترند.

وی ادامه داد: این مشکل برطرف شده و بعید است اختلالات تلگرام مربوط به آن باشد، چون این اتفاق شامگاه روز گذشته رخ داده و ارتباطی هم به این مساله ندارد.

در هر حال چه خطای فنی و چه عمدی، ما سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی را مامور کردیم که با جدیت پیگیری کنند؛ این هم خلاف پروتکل‌های بین‌المللی و هم داخلی است و با مجموعه مخابرات بابت اتفاقی که رخ داده برخورد خواهد شد. ما منتظر گزارش نهایی هستیم و باید موضوع را بررسی کنیم.

در سازمان رگولاتوری هم جلسه گذاشتند و جوانب موضوع اعلام می‌شود.

 

*** محدودیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی

 

جهرمی در پاسخ به شایعات مطرح‌شده درباره محدودیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی به دلیل لایحه وزارت کشور، بیان کرد:

این موضوع دعوای جدیدی نیست که شهرداری‌ها معتقدند تاکسی‌های اینترنتی باید زیر نظر آن‌ها باشد.

از بعد نظارت و مدیریت شهری شاید حرف درستی باشد اما وقتی شهرداری‌ها سازمان تاکسی‌رانی را دارند که به نوعی رقیب تاکسی‌های اینترنتی هستند، این بحث زیر نظر بردن به لحاظ منطق اقتصادی خیلی درست نیست.

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  ادامه داد:

شهرداری‌ها چنین ‌پیشنهادی را دادند و وزارت کشور به عنوان نقطه تماس شهرداری‌ها با دولت لایحه را ارائه کرده است؛ البته این لایحه به طور کلی درباره ساماندهی حمل و نقل است که بندی از آن به این برمی‌گردد که در این جلسه کمیسیون زیربنایی دولت بررسی نشد و شاید در جلسه بعد بررسی شود. نظر ما این است که فضا باید رقابتی باشد و ما تلاشمان را می‌کنیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید