کد خبر:43395
پ
صادق نجفی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک خبر داد

تدوین بسته حمایتی برای تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ارائه راهکارهایی جهت حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ارائه راهکارهایی جهت حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی خبر داد.

به گزارش سروش، صادق نجفی در نشست خبری امروز که در آستانه بزرگداشت روز صنایع کوچک برگزار شد، رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی را از دغدغه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت:

وزیر صنعت برای حل مشکل نقدینگی صنایع کوچک و متوسط در شرایط جدید ارزی دستور دادند تا بسته‌ای با موضوع تامین نقدینگی حمایت از صنایع کوچک و متوسط آماده شود و این بسته از طریق مقام وزارت و برای طرح در دولت و اخذ مصوبه به دولت ارائه شود.

 

*** ۴۸ درصد اشتغال در اختیار صنایع کوچک و متوسط است

 

وی با اشاره به اینکه ۴۸ درصد اشتغال در اختیار صنایع کوچک و متوسط است، اضافه کرد:

اکنون بیش از یک میلیون اشتغال در ۸۰۰ شهرک فعال کشور در جریان است و به دنبال فرمایشات رهبری در حمایت از صنایع متوسط و کوچک و حمایت رئیس جمهور و استراتژی‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت، تاکید ویژه‌ای بر حمایت از sme ها وجود دارد.

نجفی در ادامه از مذاکره و نشست با کره جنوبی خبر داد و افزود:

دفتر مربوط به فرش را در شانگهای چین و در گوانگجو هم دفتر خشکبار را راه‌اندازی کردیم.

همچنین در نشست با کنسولگری‌ها مزیت‌های کشور تشریح شد.

وی تاکید کرد: در حوزه خارج از کشور هم سیاست‌های ما این است که از طریق صنایع کوچک وارد شویم و در این زمینه و به منظور حمایت از صنایع کوچک مشوق‌های خوبی را در اختیار واحدهای کوچک و متوسط قرار می‌دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:

با هماهنگی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی؛ بانک مرکزی ۲۰۰ میلیارد تومان به این صنایع تزریق خواهیم کرد و ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات با درصدهای پایین‌تر در اختیار صنایع کوچک و متوسط قرار می‌‌گیرد.

 

*** طی مذاکره با تمامی بانک‌های کشور مقرر شد صنایع کوچک در اولویت کار باشد

 

وی تصریح کرد: طی مذاکره با تمامی بانک‌های کشور مقرر شد صنایع کوچک، در اولویت کار باشد و بخشی از رشته‌های صنعتی مثل نساجی را نیز در اولویت ویژه قرار دادیم.

نجفی در ادامه با اشاره به ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا برای حمایت از تولید داخل افزود:

طی ۴ ماه گذشته ۳۴۰ واحد در داخل شهرک صنعتی که تاکنون تعطیل بودند راه اندازی شدند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به توافق با سازمان توسعه تجارت در زمینه در اختیار قرار دادن بخشی از مشوقهای صادراتی پرداخت و گفت:

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین براساس مصوب جلسه،‌ وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های تحت مالکیت دولت را در چارچوب روش‌های جاری یا در قالب «صندوق سرمایه‌گذاری معامله‌پذیر» با مکانیزم‌های تشویقی و با رعایت سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در بورس واگذار نماید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید