کد خبر:43566
پ
عباس حسینی پویا
دادستان اهواز خبرداد:

آغاز به کار فعالیت «معاونت حقوق عامه» در دادستانی اهواز

دادستان عمومی و انقلاب اهواز اعلام کرد، معاونت حقوق عامه با هدف کاهش آلودگی محیط زیست و هوای اهواز به تازگی فعالیت خود را در این دادستانی شروع کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب اهواز اعلام کرد، معاونت حقوق عامه با هدف کاهش آلودگی محیط زیست و هوای اهواز به تازگی فعالیت خود را در این دادستانی شروع کرده است.

 

به گزارش سروش، عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب اهواز اعلام کرد:

این معاونت به منظور دفاع از حقوق عمومی ، چند پرونده مرتبط با مسایل زیست محیطی که زندگی عادی مردم را متاثر کرده در حال رسیدگی دارد.

وی به آلودگی ناشی از فلرهای نفتی در اطراف کلانشهر اهواز که سلامت مردم را با مخاطراتی رو به رو کرده اشاره و گفت:

در بحث سوختن گازها در فلرهای نفتی نیز که از پارسال به صورت مستمر پیگیری شد.

شرکت ملی نفت قراردادهایی را در این خصوص منعقد کرد که به زودی شاهد خاموشی تعداد دیگری از این فلرها خواهیم بود.

حسینی پویا ادامه داد:

همچنین تکمیل کمربند سبز اهواز در دستور کار قرار دارد که امید است با به ثمر رسیدن این ۲ مورد، شاهد کاهش چشمگیر آلودگی در خوزستان به ویژه در اهواز باشیم.

 

 

*** شرکت‌های فعال اطراف اهواز سالانه برداشت سبز مزارع نیشکر بیشتر شود

 

 

دادستان عمومی و انقلاب اهواز، گفت: همچنین در بحث برداشت سبز از مزارع نیشکر، پیگیری انجام شد تا در خصوص شرکت‌هایی که در اطراف اهواز در حال فعالیت هستند سالانه برداشت سبز از این مزارع بیشتر شود.

حسینی پویا افزود: دادستانی با پیگیری حقوق عامه به ویژه کاهش آلودگی محیط زیست در تلاش است تا زمینه را برای ایجاد سرمایه گذاری در خوزستان فراهم کند.

وی همچنین بیان کرد: با تاکید دادستانی کل کشور و معاون اول قوه قضاییه در حمایت از صنایع، اشتغال و رونق تولید، از ابتدای امسال ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در دادگستری خوزستان به صورت فعال تشکیل جلسه می‌دهد و در هر جلسه تقریبا به چهار پرونده رسیدگی می‌کند.

حسینی پویا یادآور شد: در این نشست‌ها که به صورت مرتب و هر ۱۵ روز یک بار برگزار می‌شود به پرونده‌ها رسیدگی و تا حد امکان تلاش می‌شود تا در راستای ایجاد رونق اقتصادی، موانع موجود در خوزستان برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری سروش، دادستان عمومی و انقلاب اهواز در پایان اشاره کرد:

این شهر، در سال‌های اخیر با مسایل زیست محیطی زیادی رو به رو بوده و به تازگی با کشیده شدن دود ناشی از سوختن نیزارهای تالاب هورالعظیم ، آلودگی در این کلانشهر تشدید شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید