کد خبر:44005
پ
کره شمالی

کره شمالی آمریکا را تهدید کرد

کره شمالی تقاضاهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی را به رغم حسن نیت پیونگ یانگ محکوم کرد.

کره شمالی تقاضاهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی را به رغم حسن نیت پیونگ یانگ محکوم کرد.

 

به گزارش سروش، پیونگ یانگ تقاضاهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه کره به رغم حسن نیت پیونگ یانگ را محکوم کرده و اعلام کرد:

اگر واشنگتن بخواهد به سناریوی منسوخ تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی ادامه دهد نمی‌توان انتظار پیشرفت بر سر خلع سلاح هسته‌ای داشت.

 

*** واکنش پیونگ یانگ به تقاضاهای آمریکا برای اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی

 

وزارت امور خارجه کره شمالی روز پنجشنبه اعلام کرد:

پیونگ یانگ آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی را متوقف کرد.

یک سایت تاسیسات آزمایش هسته‌ای را برچید و بقایای اجساد نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ دهه ۱۹۵۰ شبه جزیره کره را برگرداند.

با این وجود واشنگتن هنوز بر “اول خلع سلاح هسته‌ای” تاکید می‌کند و جواب توقع‌های ما را با تحریک به تحریم‌های بین‌المللی علیه کره می‌دهد.

 

این وزارتخانه خاطرنشان کرد:

تا زمانی که آمریکا حتی از احترام اساسی در قبال شریک مذاکراتش را انکار می‌کند و به سناریوی منسوخ تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی که دولت‌های غربی و آمریکا همگی آزموده و در آن شکست خورده‌اند، چسبیده است.

نمی‌توان انتظار پیشرفت در اجرای بیانیه مشترک رهبران  آمریکا- جمهوری دموکراتیک خلق کره از جمله درباره خلع سلاح هسته‌ای را داشت.

 

 

*** نیت پیونگ یانگ باری ادامه به توافق ۱۲ ژوئن

 

این بیانیه تصریح کرد: با وجود فشارها و تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی همچنان قصد دارد توافق کلی حاصل شده در نشست مهم ۱۲ ژوئن میان دونالد ترامپ و کیم جونگ اون را اجرا کند.

 

با این حال پیونگ یانگ مقام‌های آمریکایی عالی‌رتبه ناشناس را متهم به عمل بر خلاف نیت دونالد ترامپ از طریق مطرح کردن اتهام‌های بی‌پایه و اساس علیه ما و تلاش‌های مایوسانه برای تشدید فشارها و تحریم‌های بین‌المللی علیه کره شمالی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بیانیه وزارت خارجه کره شمالی تصریح کرد:

انتظار دستیابی به نتیجه در حالی که کسی به شریک مذاکره خود توهین کند، صرفا یک کار “احمقانه” است شبیه به اینکه توقع داشته باشیم یک تخم مرغ آب پز جوجه کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید