اخبار برگزیده

کد خبر:44688
پ
مقیمی ۱
مقیمی در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری سروش:

باید ماهیت حقوقی شرکت‌های مدیریت صادرات تعریف شود

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار کرد، باید ماهیت حقوقی شرکت‌های مدیریت صادرات تعریف بشود تا این شرکت‌ها با آرامش خاص کار خودشان را انجام بدهند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار کرد، باید ماهیت حقوقی شرکت‌های مدیریت صادرات تعریف بشود تا این شرکت‌ها با آرامش خاص کار خودشان را انجام بدهند.

به گزارش سروش، فرشاد مقیمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری سروش افزود: شرکت‌هایی که نتوانستند بازارهای بین المللی را به دست بیاورند فرصتی فراهم کردیم تا بازارهای داخلی و بین المللی را به دست بیاورند.

مقیمی گفت: ماموریت این سازمان در اجرای برپایی نمایشگاه این بود که در اشل کل کشور وجود داشته باشد تا بتوانیم سفرای کشورهای خارجی از آسیا، آفریقا و اروپا تفاهم نامه هایی را  با صنعت‌گران منعقد کنند.

وی افزود: یکی از تولید کنندگان پنج قرارداد داخلی بسته است متاسفانه برخی تولید کنندگان در غرفه‌های خود حضور دارند تا بقیه به آنها مراجعه کنند در صورتی که باید اینها به استقبال بازار بروند.

 

*** باید تولید کنندگان به سمت بازارهای مختلف بروند

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: این طور نیست که بازار به طرف تولید کنندگان بیاید باید تولید کنندگان به سمت بازارهای مختلف بروند.

مقیمی اظهار داشت: مجموعه این نمایشگاه مقابل توانمندی‌های ما بسیار کوچک است این مجموعه صنعتی کشور در حوزه بی نام و گمنام‌ها بسیار کم است وظیفه ماست که این‌ها را به عرصه‌های بین المللی معرفی کنیم.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: ۵۹ شرکت مدیریت صادرات را با همکاری سایر نهادها به ثبت رساندیم چون فضای حقوقی این شرکت‌ها در کشور تعریف نشده است تلاش می کنیم را به تعریف برسانیم.

 

*** لایحه شرکت های مدیریت صادرات آماده است

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: جلسات زیادی با کارشناسان گذاشتیم لایحه‌ شرکت‌های مدیریت صادرات آماده شده است که باید در دولت و مجلس به تصویب برسد.

مقیمی ادامه داد: باید ماهیت حقوقی شرکت‌های مدیریت صادرات تعریف بشود و نحوه برخورد قوانین با سایر قوانین با این شرکت‌ها روشن بشود تا این شرکت ها با آرامش خاص کار خودشان را انجام بدهند.

وی گفت: شرکت‌های مدیریت صادرات توانستند ارتباطات بسیار خوبی با صنایع برقرار کنند.

 

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک های صنعتی ایران افزود: با وزارت امورخارجه تعامل خوبی داریم با ۱۵۰ کشور خارجی  فرصتی خوبی فراهم شد  تا در راستای ماموریت‌های این سازمان درخواست‌ها مطرح بشود.

مقیمی اظهار داشت: درخواست‌هایی که از قبل از صنعت‌گران گرفته بودیم از آنها خواستیم که بیایند صنایع خود را به طرف‌های خارجی معرفی کنند از سفرا هم درخواست کردیم تا سایر اقدامات صنعت گران را ببیینند و ارتباط برقرار کنند تا به سمت عملیاتی شدن وارد بشویم.

وی خاطر نشان کرد: تجربه‌های خود را با آلمان به صورت عملیاتی با تجربه بسیار موفق به  اجرا در آوردیم.

 

 

*** قراردادهایی برای واگذاری فروش محصولات و خدمات ایرانی انجام شد

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک‌های صنعتی ایران تاکید کرد: توانستیم توانمندی‌های صنعتی خودمان را به طرف‌های خارجی معرفی کنیم که منجر به تفاهم نامه‌های متعدد شد و قراردادهایی برای واگذاری فروش محصولات و خدمات ایرانی انجام شد.

مقیمی تصریح کرد: در این زمینه توانستیم قدم‌های رو به رشدی را دنبال کنیم نباید در غرفه‌های خود منتظر سایرین باشیم تا به غرفه‌های ما مراجعه کنند تا بتوانیم توانمندی‌هایمان را ارایه بکنیم این رویکرد دیگر منسوخ شده است باید فعالانه به این سمت برویم که توانمندی‌هایمان را به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: باید در غرفه های دیگران نیز حضور پیدا بکنیم و از این طریق شرکت مدیریت صنعت و صادرات که در نمایشگاه مستقر هستند، فراهم شده  است.

 

 

*** زمینه صادرات فعالیت‌های صنعتی توجیه پذیر کنیم

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: باید بتوانیم زمینه صادرات فعالیت‌های صنعتی توجیه پذیر کنیم اشل صادرات را به حدی برسانیم که توانمندی صادرتشان را به سایر کشورها داشته باشند.

مقیمی افزود: یکی از معضلات ما این است که برنامه صادرات منسجم نداریم باید به طور مستمر در بازارهای بین المللی حضور داشته باشیم این که صرفا یک بار محصول را بفروشیم و دیگر نتوانیم در بازار حضور پیدا بکنیم این برای تولید کننده شکست است.

وی به فعالیت خبرگزاری صنایع برای معرفی صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: این خبرگزاری دستاوردهای بسیار خوبی برای شناساندن توانمندی صنایع کوچک داشته است.

 معاون صنایع کوچک سازمان صنایع و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: خبرگزاری صنایع به عنوان یک نهاد غیر دولتی در کنار غیر دولتی مجموعه توانمندی های صنعتی را پوشش بدهد.

به گزارش خبرگزاری سروش،  مقیمی ضمن قدردانی از تلاش های مجموعه خبرگزاری صنایع تاکید کرد: این خبرگزاری توانسته است بین مخاطبان صنعتی نفوذ پیدا بکند و برای بزرگ شدن این مجموعه تلاش های موثری داشته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید