کد خبر:49734
پ
شریعتمداری
وزیر صنعت خبر داد

واگذاری ۲۰۰ محدوده امیدبخش معدنی به بخش خصوصی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری ۲۰۰ محدوده امیدبخش معدنی از فردا به بخش خصوصی خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری ۲۰۰ محدوده امیدبخش معدنی از فردا به بخش خصوصی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت در مجمع سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت:

جذب مشارکت بخش خصوصی در تولید محصولات معدنی و حضور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در فعالیت‌های اکتشافی به اقبال بستگی نداشت بلکه مدیریت است.

 

*** واگذاری ۲۰۰ محدوده امیدبخش معدنی از فردا به بخش خصوصی

 

محمد شریعتمداری افزود: ایران در زمینه اکتشاف وضعیت خوبی دارد و در مساله فولاد مکران که در سال ٩۵راه اندازی شد و توسعه یافت، نیز بسیار مهم است که نشان می دهد رقم قابل توجهی سرمایه گذاری شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه معدنی معمولا رشد ارزش افزوده اندک است ولی در صنایع معدنی ارزش افزوده بالاتر است و باید گفت صنایع معدنی پیشتاز اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با بیان اینکه دولت در سازمان های توسعه‌ای همچون ایمیدرو بدنبال سودآوری نیست، ادامه داد: توجه خوبی به افزایش بهره وری شده و دارایی های ایمیدرو افزایش یافته است.

 

***  ۲۰۰ محدوده امیدبخش جدید را اعلام کردیم

 

شریعتمداری ادامه داد: نقشه راه مناسبی برای توسعه معادن و صنایع معدنی تدوین و ابلاغ شده که براساس آن ۲۰۰ محدوده امیدبخش جدید را اعلام کردیم که این علاوه بر ۴۰۰ محدوده امیدبخشی بود که قبلا اعلام کردیم بر این اساس از فردا این ۲۰۰ محدوده را اعلام می کنیم که بخش خصوصی می تواند آنها را انتخاب کرده و بر روی آن کار کند و این محدوده ها آزاد می شوند.

شریعتمداری گفت: صادرات معدنی کشور افزایش یافته است و این موضوع می تواند سلطه برخی کشورها را کاهش دهد. ما حتما در تولید ده تن طلا رکوردشکنی خواهیم کرد و در سنگ آهن نیز رکورد جدیدی ثبت خواهیم کرد.

وی افزود: ٩۶٠٠میلیارد تومان طرح در سال گذشته عمل شده که امیدواریم امسال به ۱۱ هزار میلیارد تومان برسیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تلاش داریم تا از حقوق دولتی معادن در توسعه معادن استفاده کنیم، گفت:

ریسک سرمایه گذاران را در حوزه معدن و صنایع معدنی کاهش خواهیم داد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =

کلید مقابل را فعال کنید