کد خبر:52762
پ
دانشگاه قرآن

امضا و ابلاغ اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم توسط رئیس جمهور

مشاور رئیس سازمان اوقاف در امور رسانه و بین‌الملل از امضای اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

مشاور رئیس سازمان اوقاف در امور رسانه و بین‌الملل از امضای اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم توسط رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مشاور رئیس سازمان اوقاف در امور رسانه و بین‌الملل درباره تصویب اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اظهار کرد:

اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیست‌وسوم شهریور ماه سال ۹۵ توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی؛ نماینده، ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد و شورا هم نوزدهم دی ماه سال ۹۶ در جلسه ۸۰۳ این اساسنامه را تصویب کرد.

 

*** اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم مشتمل بر مقدمه، ۶ فصل، ۲۳ ماده و هفت تبصره

 

مسعود رحمتی با اشاره به اینکه اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم مشتمل بر مقدمه، ۶ فصل، ۲۳ ماده و هفت تبصره است، تصریح کرد:

کلیات، اهداف و ماموریت‌ها، ارکان دانشگاه، منابع و مقررات مالی دانشگاه، شرایط انحلال دانشگاه و سایر مقررات جزو ۶ فصل این اساسنامه هستند.

مشاور رئیس سازمان اوقاف در امور رسانه و بین‌الملل با بیان اینکه اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ۲۵ شهریور ماه ۹۷ به امضای رئیس جمهور رسیده و از همان تاریخ به نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف مثل دفتر مقام معظم رهبری، دفتر رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی، وزارت دادگستری، دیوان محاسبات و… ابلاغ شده است، یادآور شد:

قبلا اساسنامه دانشکده علوم و معارف قرآن کریم تصویب شده بود و پس از تبدیل دانشکده به دانشگاه، رئیس سازمان اوقاف پیشنهاد اساسنامه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه داد که این اساسنامه هم در دی ماه ۹۶ به تصویب رسید.

رحمتی تصریح کرد: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در راستای تداوم فعالیت‌های علمی سازمان اوقاف در عرصه‎های دینی در راستای هدایت موقوفات و بهره‌برداری از موقوفات قرآنی در مسیر رفع مهجوریت کلام الله مجید و اقدام متناسب با شان اهل‌بیت (ع)، اختصاص فضای آموزشی و پژوهشی قرآنی در تراز نظام جمهوری اسلامی و گسترش فرهنگ و معارف قرآن کریم در عرصه‌های داخلی و خارجی تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵ هزار دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حال تحصیل هستند، گفت:

این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده در شهر‌های تهران، قم، اصفهان، شیراز، مراغه، مشهد، خوی، زابل، زاهدان، شاهرود، کرمانشاه، ملایر، آمل، میبد، خمین و بجنورد است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مشاور رئیس سازمان اوقاف در امور رسانه و بین‌الملل با اشاره به اینکه پس از ۲۱ سال از تاسیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیش از ۱۲ هزار نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند، یادآور شد:

تقریبا یک هزار نفر استاد در این دانشگاه فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۸۰ نفرشان عضو هیئت علمی هستند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول