کد خبر:53854
پ
قاچاق کالا

صدور رأی قطعی برای بزرگترین پرونده قاچاق کالا

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور رأی قطعی دادگاه تجدیدنظر برای بزرگترین پرونده قاچاق کالا و محکومیت متهمان پرونده خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور رأی قطعی دادگاه تجدیدنظر برای بزرگترین پرونده ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق کالا و محکومیت متهمان پرونده خبر داد.

 

*** رأی دادگاه انقلاب برای ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق کالا لازم‌الاجرا شد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به پرونده موسوم به ۱۱۲۸ کانتینر کالای قاچاق گفت:

در راستای عزم راسخ دستگاه قضایی استان هرمزگان به منظور مقابله با مفاسد اقتصادی و پس از تکمیل روند تحقیقات و ختم مراحل دادرسی، رأی بزرگترین پرونده قاچاق کشور، موسوم به پرونده ۱۱۲۸ کانتینری که توسط دادگاه انقلاب بندرعباس صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر استان هرمزگان مورد تأیید قرار گرفت و هم اکنون لازم الاجرا است.

 

*** اسامی محکومین پرونده منتشر شد

 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با ذکر اسامی محکومین این پرونده بزرگ فساد اقتصادی اظهار کرد:

پرونده قاچاق ۱۱۲۸ کانتینر ظروف شیشه‌ای طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ در دستگاه قضایی استان هرمزگان مطرح شد و هم اکنون رای قطعی برای این پرونده قاچاق کالا صادر شده و به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

 

*** تشریح جزئیات رأی بزرگ‌ترین پرونده قاچاق کالا

 

وی در تشریح جزئیات رأی این پرونده تصریح کرد: با استناد به ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی و بند «ت» ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی؛ متهم ردیف اول پرونده به نام «سجاد حسرتی» با توجه به سردستگی وی در قاچاق کالا به صورت کلان به تحمل دو سال حبس و پرداخت مبلغ سیصد و پنجاه و یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون و سیصد و شصت و هفت هزار و هفتصد و پنجاه تومان معادل سه برابر ارزش ریالی کالای قاچاق و مبلغ یکصد و هفده میلیارد و دویست و شانزده میلیون و هفتصد و هشتاد و نه هزار و دویست و پنجاه تومان معادل کالای از دست رفته محکوم شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اضافه کرد: همچنین  متهم وحید «مشهور» به تحمل شش ماه حبس و پرداخت مبلغ پنج میلیون و سیصد و چهل و شش هزار و هفتصد و بیست تومان معادل یک دوم قاچاق کالای مجاز مشروط و مبلغ یک میلیون و هفتصد و هشتاد و دو هزار و دویست و چهل تومان معادل ارزش کالای قاچاق از دست رفته  و متهم «سینا درویش زاده آبکنار» به اتهام مشارکت در قاچاق کالا به صورت سازمان یافته به تحمل دو سال حبس و پرداخت مبلغ چهار میلیارد و نهصد و هفتاد و دو میلیون و چهارصد و چهل نه هزار و ششصد تومان معادل یک دوم جزای نقدی و پرداخت مبلغ یک میلیارد و ششصد و پنجاه و هفت میلیون و چهارصد و هشتاد و سه هزار و دویست تومان بابت ارزش کالای از دست رفته که در مجموع به مبلغ بیش از چهارصد و هفتاد و پنج میلیارد تومان محکوم شده‌اند.

 

*** ۶ ماه حبس برای معاونین پرونده

 

اکبری یادآور شد: متهمین «رضا حسرتی» و «علی حسرتی» که برادران متهم ردیف اول این پرونده هستند، نیز به اتهام معاونت در قاچاق کالا ، هر یک به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

 

*** محرومیت از هر گونه فعالیت بازرگانی به مدت ۵ سال

 

وی در ادامه افزود: دادگاه با توجه به حجم گسترده قاچاق کالا که سازمان یافته بوده، متهمین را به محرومیت از هر گونه فعالیت بازرگانی و محرومیت از تأسیس شرکت تجاری به مدت ۵ سال و ابطال کارت بازرگانی به صورت دائم محکوم کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: در همین رابطه حکم به وصول جزای نقدی از کلیه اموال توقیف شده متهمین «سجاد حسرتی، وحید مشهور و سینا درویش زاده» صادر شده و همچنین متهمین «سجاد حسرتی» و «سینا درویش‌زاده» نیز به ممنوعیت خروج از کشور به مدت پنج سال محکوم شده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام//

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید