کد خبر:53968
پ
نوبخت
در حاشیه جلسه هیات دولت انجام شد؛

گزارش نوبخت از مناطق سیل زده شمال کشور

رئیس سازمان برنامه و بودجه به ارائه گزارشی از بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده شمال کشور پرداخت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به ارائه گزارشی از بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده شمال کشور پرداخت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه ظهر روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نامه اخیر تعدادی از اقتصادانان کشور به دولت، اظهار کرد:

نامه اخیر اقتصادانان دیده شد. پیشنهاد آنها نیز منعکس گردید. ان‌شاء‌الله از نظراتی که جنبه اجرایی دارند، استفاده خواهیم کرد.

 

*** بازدید نوبخت از مناطق سیل زده شمال کشور

 

محمدبافر نوبخت همچنین به ارائه گزارشی از بازدید اخیر خود از مناطق سیل زده شمال کشور پرداخت و گفت‌: سیل اخیر دو ویژگی داشت.

یکی این که هم از لحاظ نزولات جوی شاهد بارش بسیاری بودیم که حتی بر اساس برخی از گزارشات طی نیم قرن اخیر بی سابقه بوده و هم این که این بارش‌ها طی دو روز متوالی اتفاق افتاد.

به همین دلیل امکان ساماندهی رودخانه ها در این مدت کوتاه وجود نداشت.

وی خاطر نشان کرد: بنا به دلایل ذکر شده خسارات وارده به مناطق سیل زده شمال کشور و نیز به کسانی که در حاشیه رودخانه‌ها سکونت داشتند و همچنین به ابنیه و ساختمان‌ها به ویژه‌ پل‌ها بسیار زیاد بوده است.

در این زمینه  بنیاد مسکن و دستگاه‌های مربوطه در حال اعزام به مناطق سیل زده هستند.

 

*** ارائه گزارش بازدید از مناطق سیل زده شمال کشور  به هیات وزیران

 

نوبخت همچنین با اشاره به مصوبات هیات دولت در زمینه جبران خسارات وارده به سیل زدگان، ادامه‌ داد:

بعد از انعکاس گزارش بازدید از مناطق سیل زده شمال کشور که امروز به هیات وزیران ارائه شد، دولت تصویب کرد که ۹ میلیارد تومان برای تامین نیازهای فوری سیل زدگان اختصاص یابد.

همچنین رقم ۵۰ میلیارد تومان برای امور هزینه‌ای و ۱۰۰ میلیارد تومان زیر بنایی از ردیف‌هایی که مصوبه هیات وزیران نبود، تخصیص یافت تا با فوریت بتوانیم نسبت به مرمت زیر ساخت‌ها به ویژه‌ پل‌ها که باعث قطع ارتباط با برخی از روستاها با شهر  شده بود با سرعت عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان درباره میزان خسارات وارد شده مناطق سیل زده شمال کشور گفت‌: هنوز آمار قطعی از خسارات وارد شده در دست نیست.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید