کد خبر:54100
پ
ترامپ

واکنش ترامپ درباره لغو تحریم‌های پیونگ یانگ از سوی کره جنوبی

رئیس جمهوری آمریکا با دعوت از متحدین خود برای تداوم تحریم‌ها علیه کره شمالی با تصمیم کره جنوبی برای رفع بخشی از تحریم‌های پیونگ یانگ مخالفت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با دعوت از متحدین خود برای تداوم تحریم‌ها علیه کره شمالی با تصمیم کره جنوبی برای رفع بخشی از تحریم‌های پیونگ یانگ مخالفت کرد.

 

*** مخالفت ترامپ با لغو تحریم‌های پیونگ یانگ

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اظهار تمایل کره جنوبی برای رفع بخشی از تحریم‌های یک‌جانبه علیه پیونگ‌یانگ، مدعی شد:

آنها بدون اجازه ما چنین کاری نمی‌کنند. آنها بدون اجازه ما هیچ‌کار نمی‌کنند.

 

*** تحریم‌های پیونگ یانگ عامل فشار برای خلع هسته‌ای است

 

ترامپ همچنین متحدین واشنگتن را به حفظ تحریم‌های پیونگ یانگ به عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری برای واداشتن این کشور به خلع‌ سلاح هسته‌ای فراخواند.

 

*** بررسی تحریم‌های یکجانبه علیه کره شمالی از سوی مقامات سئول

 

روز گذشته «کانگ کیونگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی اعلام کرد:

سئول رفع برخی از تحریم‌های پیونگ‌ یانگ را که یکجانبه منعقد شده است را بررسی می‌کند تا در راستای بهبود رابطه و فرونشاندن بحران هسته‌ای، مجال بیشتری به دیپلماسی بدهد.

به گفته وی، این بررسی شامل حال تحریم‌هایی می‌شد که سئول در سال میلادی ۲۰۱۰ به دنبال حمله‌ای وضع کرد که به کشته‌شدن ۴۵ نیروی کره جنوبی منجر شد.

 

*** رفع تحریم‌های پیونگ یانگ اقدامی نمادین است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رفع احتمالی تحریم‌های یک‌جانبه کره جنوبی می‌توانست اقدامی نمادین باشد چراکه به هر حال از سرگیری مناسبات تجاری با کره شمالی به واسطه تحریم‌های سازمان ملل غیرممکن است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

کلید مقابل را فعال کنید