کد خبر:54172
پ
قوامی
هادی قوامی:

نباید به عامل خارجی برای توسعه اقتصاد کشور تکیه کرد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، اجرای درست اقتصاد مقاومتی را ضامن توسعه اقتصاد کشور و مقاومت در برابر تحریم‌ها دانست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، اجرای درست اقتصاد مقاومتی را ضامن توسعه اقتصاد کشور و مقاومت در برابر تحریم‌ها دانست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان شمالی با بیان این مطلب تصریح کرد:

عامل بیش از ۷۰ درصد از نارضایتی‌های موجود در کشور حاصل ناهماهنگی بین دستگاهی است که منشأ داخلی دارد و اگر بتوان قدرت تولید را افزایش داد تبدیل به یک قدرت خواهیم شد وگرنه با نگاه توزیع و پخش به جایی نخواهیم رسید.

 

*** اعطای تسهیلات با نرخ سود بسیار پایین موجب ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور

 

نماینده مردم اسفراین در مجلس با تاکید بر اینکه «باید راهکارهایی را برای جلوگیری از خروج نقدینگی در استان طراحی و آنها را به مرحله اجرا دربیاوریم»، افزود:

در حال حاضر صندوق‌هایی در استان وجود دارند که این صندوق‌ها با اعطای تسهیلات با نرخ سود بسیار پایین موجب ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور شده‌اند و در حقیقت این صندوق‌ها مایه برکت هستند.

هادی قوامی ادامه داد: اما موسساتی هستند که نقدینگی را در استان جذب کرده و سپس به مراکز خود در شهرهایی همچون تهران و مشهد ارسال می‌کنند.

قوامی اظهار کرد: چند موسسه مالی در اسفراین وجود دارند که نقدینگی مردم را جمع و به هنگام غروب این نقدینگی‌ها را به تهران و مشهد ارسال می کنند.

وی تصریح کرد: از یک میلیون و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی موجود در کشور ۶۲ درصد از آن فقط در استان تهران است که بخشی از نقدینگی موجود در استان‌هایی همچون خراسان شمالی به آنجا فرستاده می‌شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس خاطرنشان کرد: باید نقدینگی خراسان شمالی در داخل استان بچرخد تا بتوان با این ظرفیت اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری سروش، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

موسسات مالی در این استان سکوی پرتابی هستند که موجب خروج نقدینگی از خراسان شمالی می شوند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه