کد خبر:55271
پ
چادرملو

بررسی آخرین صورت‌های مالی ارائه شده شرکت چادرملو

شرکت چادرملو در فروش ۳ ماه سوم ۴۰۴۲۴۰۹ میلیون ریال فروش داشته است که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۱۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت چادرملو در فروش ۳ ماه سوم ۴۰۴۲۴۰۹ میلیون ریال فروش داشته است که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال قبل  رشد ۱۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 

***روند فروش و وضعیت کلی  شرکت چادرملو

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شرکت چادرملو در فروش ۳ ماه سوم ۴۰۴۲۴۰۹ میلیون ریال فروش داشته است که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال قبل که ۱,۷۴۸,۷۰۹ میلیون ریال بوده است رشد ۱۳۱ درصدی را نشان می دهد.

روند فروش در گزارش‌های ماهانه قبل نیز نسبت به دوره یک ماه قبل در فروردین ماه رشد ۷۵ درصدی و در اردیبهشت ماه ۱۷۱ درصد رشد را نشان می‌دهد که این روند حرکتی شرکت شرایط صعودی را نشان می دهد.

شرکت چادرملو، در بخش کنترل هزینه‌ها شرکت در ۳ ماهه اول ۹۶ ۵,۹۹۸,۹۵۸ میلیون ریال فروش داشته است که از این میزان فروش ۶۶ درصد با تاثیر بهای تمام شده روبرو شده است و این روند در گزارش ۳ ماهه اول ۹۷ برابر با فروش ۱۲,۸۴۵,۵۸۰ میلیون ریالی بوده است که بهای تمام شده آن ۶۸ درصد فروش شرکت را به خود اختصاص داده است.

نتیجه این روند این است که هر چه میزان فروش شرکت چادرملو بالا برود بهای تمام شده محصول نیز رشد می‌کند.

(دلیل این رخداد را می توان افزایش قیمت دلار و بالا رفتن برخی هزینه‌ها و در سوی دیگر کنترل قیمت‌ها در داخل قلمداد کرد که در گزارش ۶ ماهه احتمال تغییر آن به دلیل آزاد سازی قیمت‌ها در بورس کالا دور از انتظار نیست.)

 

 *** سود عملیاتی شرکت چادرملو روند رو به رشد مناسبی را نشان می‌دهد

 

ولی سود عملیاتی شرکت چادرملو،  روند رو به رشد مناسبی را نشان می‌دهد و در بازه ۳۱ درصدی میزان فروش کل قرار دارد.

سود خالص در نهایت از منظر درصد نسبت به میزان فروش همانند سال گذشته است اما از نظر ریالی ۱۲۱ درصد رشد را نشان می‌دهد که نتیجه آن بالا رفتن سود هر برگ سهام است.

 

*** شرکت چادرملو از تحریم های آمریکا تاثیر مستقیم زیادی نمی‌گیرد

 

نکته منفی در رابطه با شرکت چادرملو  کاهش قیمت‌های جهانی کامودیتی‌ها و کاهش قیمت دلار که با توجه قیمت گذاری بر مبنای قیمت جهانی بر میزان فروش  شرکت چادرملو تاثیر می‌گذارد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شرکت چادرملو از تحریم‌های ایالات متحده تاثیر مستقیم زیادی نمی‌گیرد به دلیل فروش داخلی، اما احتمال آنکه میزان تولیدات شرکت‌های خریدار محصول این شرکت با اعمال تحریم‎ها کاهش یابد دور از انتظار نیست، لذا احتمال کاهش میزان فروش را نمی‌توان نادیده لحاظ کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید