کد خبر:55561
پ
خاشقجی
با بیانیه رسمی دادستانی عربستان صورت گرفت؛

اعتراف سعودی‌ها به قتل جمال خاشقجی

سعودی‌ها سرانجام به قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد ریاض در ترکیه اعتراف و اعلام کردند که وی پس از درگیری در کنسولگری این کشور کشته شده است.

سعودی‌ها سرانجام به قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد ریاض در ترکیه اعتراف و اعلام کردند که وی پس از درگیری در کنسولگری این کشور کشته شده است.

 

*** جمال خاشقجی در کنسولگری رژیم سعودی در استانبول کشته شده است

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دادستان کل عربستان اعلام کرد: جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی‌ها در کنسولگری این رژیم در استانبول کشته شده است.

وی در بیانیه‌ای ضمن تایید خبر کشته شدن جمال خاشقجی، اعلام کرد: در روز دوم اکتبر وی با مردی در داخل کنسولگری سعودی‌ها ملاقات کرده که در حین آن درگیری رخ داده و خاشقجی به قتل رسیده است.

دادستان کل اعلام کرده افراد مظنون برای گفت‌وگو درباره احتمال بازگرداندن جمال خاشقجی به عربستان به استانبول رفته بودند.

 

*** دستگیری ۱۸ نفر در ارتباط با قتل حمال خاشقجی

 

در همین حال خبرگزاری دولتی عربستان سعودی «واس» در بیانیه‌ای به نقل از دادستان کل اعلام کرد ۱۸ نفر در ارتباط با همین پرونده دستگیر شده‌اند.

گفتنی است که جمال خاشقجی، دو هفته پیش از این برای انجام کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌گفته نامزدش که منتظر او بوده، دیگر از ساختمان بیرون نیامد.

به گزارش خبرگزاری سروش، مقامات سعودی پیش از این ادعا کرده‌ بودند که این نویسنده و روزنامه‌نگار ۵۹ ساله از کنسولگری خارج شده است، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌ قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
کلیدواژه : قتل جمال خاشقجی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید