کد خبر:57920
پ
مرز آمریکا-مکزیک
دونالد ترامپ:

سربازان به مرز آمریکا-مکزیک بروند

رئیس جمهور آمریکا تعداد زیادی از سربازان آمریکایی را برای جلوگیری از ورود گروه مهاجران با استدلال خطرناک بودن‌شان به مرز آمریکا-مکزیک فرستاد.

رئیس جمهور آمریکا تعداد زیادی از سربازان آمریکایی را برای جلوگیری از ورود گروه مهاجران با استدلال خطرناک بودن‌شان به مرز آمریکا-مکزیک فرستاد.

 

 

*** افزایش سربازان در مرز آمریکا-مکزیک

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس جمهور آمریکا تعداد ۱۵۰۰۰ سرباز آمریکا را به مرز آمریکا-مکزیک فرستاد تا از ورود مهاجران جلوگیری کنند.

دونالد ترامپ گفت: این مردم، بسیار خطرناک می‌باشند و تنها عده‌ای گروه خرابکار هستند که حتی در مافیا هم فعالیت دارند.

در جواب این حرف ترامپ، شخصی که به سمت مرز آمریکا-مکزیک در حرکت بود گفت: من فقط می‌خواهم بگویم که ما مجرم نیستیم و تنها افرادی عادی به دنبال محلی برای زندگی هستیم.

وی در ادامه گفت: ما نمی‌خواهیم به کسی آسیب برسانیم. ما کار خواهیم کرد و با تلاش خود درآمد خواهیم داشت پس دعا می‌کنیم که بتوانیم به آمریکا برویم و کار پیدا کنیم.

تعداد این سربازان بسیار بیشتر از سربازان بین الملل و در حال آماده باش حاضر در مرز آمریکا-مکزیک و حتی بیشتر از سربازهای آمریکایی در عراق و سوریه است.

 

*** اظهارات ترامپ در مورد مهاجران به سوی مرز آمریکا-مکزیک

 

ترامپ اعلام کرد که گفته‌هایش برای مهاجران تنها برای ایجاد ترس بوده است و نه بیشتر و دلیل آن هم جلوگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل بوده است.

سربازان مستقر در مرز نیز از دستگیری مهاجرانی که به طور قانونی وارد مرز می‌شوند منع شده‌اند.

مقامات دفاع این کشور اعلام کردند مرز آمریکا-مکزیک را با سیم خاردار خواهند بست و خانه‌هایی هم به طور موقت برای سربازان به آنجا انتقال خواهند داد.

برخی از سربازان نیز امکان دارد مجهز به اسلحه شوند تا وظیفه خود را بهتر ایفا کنند.

 

*** قصد مهاجران برای عبور از مرز آمریکا-مکزیک

 

گروه مهاجرانی که به سمت مرز آمریکا-مکزیک حرکت می‌کنند اکنون در مکزیک مستقر هستند و هنوز چندین هفته تا رسیدن به مرز، فاصله دارند.

همچنین ترامپ اشاره کرد که برخی از افراد حاضر در این کاروان، مبارزان قوی هستند که حتی با پلیس مکزیک نیز درگیر شده‌اند.

او معتقد است مکزیک هیچ مقاومتی برای جلوگیری از ورود مهاجران به کشورش نکرده است اما برخی مسئولین بر این باورند که مکزیک با جلوگیری از ورود این افراد یا وسایل نقلیه، سرعت حرکت آن‌ها را کاهش داده است.

در حال حاضر ۴ گروه مهاجر به سمت مرز آمریکا-مکزیک در حرکت هستند که حدود ۷۰۰۰ نفر هستند و امیدوارند که بتوانند بدون درگیری وارد آمریکا شوند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: اگر کسی قصد مهاجرت دارد باید قانونی عمل کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید