کد خبر:58112
پ
فریزهند

روستای فریزهند از نقاط جذاب و دیدنی اصفهان

روستای فریزهند در اصفهان قرار گرفته که از روستاهای شهرستان نطنز می‌باشد، روستایی که آن را فریزند نیز تلفظ می‌کنند و دهی نسبتا بزرگ است.

روستای فریزهند در اصفهان قرار گرفته که از روستاهای شهرستان نطنز می‌باشد، روستایی که آن را فریزند نیز تلفظ می‌کنند و دهی نسبتا بزرگ است.

 

*** مکان‌های جذاب روستای فریزهند 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در استان اصفهان روستای فریزهند، قرار گرفته که یکی از ۷۰ روستای شهرستان نطنز است.

 

روستای فریزهند ، که آن را فریزند نیز تلفظ می‌کنند دهی است نسبتا بزرگ در دهستان چیمه رود از شهرستان نطنز در استان اصفهان، در این دهستان هیچ دهی که علامت کهن نداشته باشد وجود ندارد و همه ده‌ها به‌ طوری که از ظاهر نام مشخص است دارای قدمتی کهن و قدیمی است.


 

روستای فریزهند ، قدمت زیادی دارد از جمله زبان مخصوص و مستقل این نواحی که آن را تحت عنوان لهجه‌های مرکزی نامگذاری کردن و همه نشان از کهنگی تمدن در این ناحیه دارد، این روستا دارای چشمه بسیار زیبا به نام چشمه آب سرخ می‌باشد، آب این چشمه از دسته آب‌های بی‌کربناته مخلوط همراه با گاز است و درمان بیماری‌ها موثر است.

 


 

*** جاده قدیم کاشان

برای دسترسی به این چشمه باید از آزاد راه کاشان به نطنز وارد خروجی ابیانه خارج شوید، پس از طی چند کیلومتر به چهارراهی می‌رسید که راه سمت راستی جاده قدیم کاشان، مستقیم به سمت « ابیانه » و جاده سمت چپی به سمت نطنز در استان اصفهان می‌رود که به روستای فریزهند می‌رسد.

 


 

از چهارراه که مستقیم گذر کنید جاده فرعی دیگری در سمت چپ و به موازات جاده نطنز دیده می‌شود که همان راه سراشیبی پس از گذر از روی یک پل شما را به مقصد چشمه و روستای فریزهند هدایت می‌کند.

 

 به گزارش خبرگزاری سروش، در فاصله ۱۹ کیلومتری پاسگاه پل هنجن روستای فریزهند در آخرین ده قرار گرفته است، منطقه کوهستانی سرسبز و آب و هوای خنک و همچنین بافت قدیمی ساختمان‌هایش از ویژگی‌های این مکان می‌باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
کلیدواژه : ابیانهنطنز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید