کد خبر:58504
پ
فرانسه

ابراز تأسف فرانسه از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران

وزارت خارجه فرانسه در صفحه توئیتر خود با اشاره به بازگشت تحریم‌ها از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا ابراز تاسف کرد.

وزارت خارجه فرانسه در صفحه توئیتر خود با اشاره به بازگشت تحریم‌ها  از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا ابراز تاسف کرد.

 

*** واکنش وزارت خارجه فرانسه درباره اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سفارت فرانسه در تهران در صفحه توئیتر خود مطلبی را که وزارت امور خارجه این کشور در واکنش به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران در حساب توئیتری خود نوشته باز نشر کرده است که در این توئیت آمده است:

«ما از اعمال مجدد تحریم‌ها توسط ایالات متحده در پی خروج این کشور از برجام عمیقا متاسفیم.

برجام عنصری کلیدی از بنای جهانی عدم اشاعه هسته‌ای است».

 

*** بر اساس اصل عدم اشاعه اروپا پایبند به حفظ برجام است

 

همچنین سفارت فرانسه در تهران در توییت دیگری نوشته ژان لودریان وزیر خارجه فرانسه با مضمون این که «تعهد اروپا برای حفظ برجام، عنصری کلیدی از عدم اشاعه و دیپلماسی چندجانبه است.

شرکت‌های اروپایی که مبادلات مشروع با ایران را ادامه می‌دهند حمایت می‌شوند و انتظار می‌رود که ایران به کلیه تعهداتش پایبند باشد» را بازنشر کرده است.

 

*** ابراز تأسف اروپا از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران

 

دولت آمریکا روز گذشته از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران سخن گفت.

همچنین در پی این تصمیم، اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و بریتانیا با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف کردند.

 

 

به گزارش خبرگزای سروش، از سوی دیگر به گفته یکی از مقامات آمریکایی دولت آمریکا موافقت کرده تا به هشت کشور از جمله متحدان نزدیک به خود مانند کره جنوبی، ژاپن و همین طور هند اجازه داده شده تا پس از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران در هفته آینده، به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید