کد خبر:58553
پ
خدمات بیمارستانی
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی خبر داد

ارائه خدمات بیمارستانی به زائران اربعین حسینی

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی از ارائه خدمات بیمارستانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی از ارائه خدمات بیمارستانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

 

*** خدمت‌رسانی اورژانس به زائران اربعین حسینی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی از خدمت‌رسانی اورژانس پیش‌بیمارستانی به صد هزار و ۶۰۱ نفر زائران اربعین حسینی که از بین آن‌ها ۹۲۶۳۲ زائر ایرانی (۵۹۴۵۸ نفر مرد و ۴۱۱۴۳ نفر زن) و ۷۹۶۹ زائر از اتباع خارجی بودند، خبر داد.

پیرحسین کولیوند عنوان کرد: در بازه زمانی مذکور و در حوادث غیرترافیکی، ۴۴۶۸ بیمار به مراکز درمانی منتقل و ۹۴۹۱۷ نفر به صورت سرپایی در محل درمان شدند. همچنین در حوادث ترافیکی ۹۵۹ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲۴۶ نفر در محل درمان شدند.

 

سرپرست سازمان اورژانس کشور از ارائه خدمات بیمارستانی (از۲۱ مهر تا ۱۰ آبان‌ماه) به ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر زائر که از بین آن‌ها ۱۳۸ هزار و ۳۱۶ زائر ایرانی(۷۷۲۶۴ نفر مرد و ۶۱۶۶۷ نفر زن) و ۶۱۵ زائر از اتباع خارجی بودند، خبر داد.

 

*** ارائه خدمات درمانی توسط درمانگاه‌های مناطق مرزی

 

رئیس کمیته بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: از بین زائران اربعین حسینی ۳۰۳۵۰ نفر به درمانگاه‌های تخصصی و  ۳۹۵۱۸ نفر به درمانگاه‌های سیار در مناطق مرز مراجعه کرده‌اند که تا کنون ۱۳۴ هزار و ۴۵۳ نفر از بیماران و مصدومان پس از دریافت خدمات درمانی از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند اما هنوز ۴۴۷۱ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.

 

کولیوند به انتقال ۴۳ نفر از بیماران و مصدومان توسط بالگردهای اورژانس هوایی به مراکز درمانی اشاره کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: در این مدت، ۲۳۰ نفر از مصدومان و بیماران از کشور عراق به پایانه‌های مرزی منتقل و از طریق اورژانس به بیمارستان‌های مشخص شده، انتقال یافتند که از این بین، ۲۱۲ نفر به مرز مهران، ۱۱ نفر به مرز شلمچه و ۷ نفر به مرز چذابه منتقل شدند.

 

*** ارائه خدمات فوریت پزشکی توسط اورژانس

 

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی از ارائه خدمات فوریت پزشکی توسط اورژانس ۱۱۵ به ۳۷۰۲۸ نفر در مرز شلمچه، ۱۹۴ نفر در مرز دوغارون، ۶۳۸۴ نفر در مرز میرجاوه، ۶۹۷ نفر در مرز آستارا، ۱۳۴۵۷ نفر در مرز چذابه و ۴۲۸۴۱ نفر در مرز مهران خبر داد.

کولیوند با ااشاره به ارائه خدمات بهداشتی توسط کارشناسان «وزارت بهداشت»، افزود: کارشناسان بهداشتی وزارت بهداشت در مناطق مرزی و کشور عراق، کنترل و نظارت های لازم را انجام دادند به گونه ای که در این بازه زمانی ۱۰۶۰۳ بازدید توسط تیم های بهداشتی وزارت بهداشت در کشور عراق، ۱۷۸۲ مورد، اصلاح سیستم آبرسانی و پساب، ۳۰۲۰ مورد، نظارت بر توزیع غذا، ۳۴۰۰ مورد سنجش پرتابل و ۴۱۱۴ مورد کلرسنجی انجام دادند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیته بهداشت و درمان در پایان از آموزش بهداشت فردی به ۴۱۹۶۷ نفر از زائران اربعین حسینی و ۱۳۰۲۱ نفر از خادمین موکب‌ها خبر داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید