کد خبر:58310
پ
موزه باستان‌شناسی وارنا

موزه وارنا محل نگهداری قدیمی‌‌ترین گنجینه طلای جهان

موزه وارنا یکی از موزه‌های بلغارستان است که محل نگهداری قدیمی‌ترین گنجینه‌های طلای جهان می‌باشد.

موزه وارنا یکی از موزه‌های بلغارستان است که محل نگهداری قدیمی‌ترین گنجینه‌های طلای جهان می‌باشد.

 

*** موزه وارنا یکی از موزه‌های بلغارستان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این موزه به دلیل نگهداری قدیمی‌ترین گنجینه‌های طلا شهرت دارد، برای تشکیل انجمن باستان شناسی وارنا با راهنمایی و هدایت هرمان و کارل اسکورپیل بوده است.

 

 

در نکروپولیس در مجموع ۲۹۴ گور باستانی کشف شد که در هر گور مجموعه‌‌ای بی‌نظیر از اشیاء طلایی، سفالی و متعلقات شخصی موجود می‌باشد در تمام قبرها اسکلت وجود ندارد و برخی از گورها تنها مملو از هدایایی برای مردگان بودند، هدف آن‌ها آگاه‌سازی جامعه در مورد تاریخ و فرهنگ وارنا و نواحی شمالی بلغارستان بود، سال ۱۹۰۶ اولین سال نمایش موزه وارنا بود و کارل اسکورپیل مدیریت موزه را برعهده داشت.

 

موزه وارنا در واقع ساختمانی بود برای دبیرستان دخترانه طراحی و ساخته شده بود و سبک نئورنسانس دارد که مشتمل بر یک بخش همکف و دو طبقه است و به شکل یک مربع کامل می‌باشد و شامل حیاط‌‌های اندرونی وسیعی است.

 

این مکان که به نام موزه وارنا است برای توریست‌ها، دانشمندان و باستان‌شناسان جذابیت زیادی دارد و متعلق به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح است، یکی از جالب‌ترین اشیاء این مجموعه، یک عصای طلایی است که سمبل قدرت سلطنتی به شمار می‌رفته، این اشیاء از مجموعه‌ای از گورهای پیش از تاریخ به دست آمده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
کلیدواژه : موزه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید